Здобутків багато, але є і проблеми

      Під керівництвом начальника управління Петра Пешка відбулося засідання колегії обласного управління лісового та мисливського господарства. Розглянуто підсумки господарсько-фінансової діяльності підвідомчих підприємств за перший квартал поточного року.

  Перший заступник начальника управління Павло Золотий детально проаналізував хід весняної лісокультурної кампанії, наголосивши, що всі підприємства виконали плани весни, а з деяких показників – навіть року. Так, у оптимальні строки створено лісові культури на площі майже 663 гектари. Справилися й із завданнями по догляду за лісовими культурами та висівання в розсадниках насіння.

   Виступаючий також зупинився на проведенні рубок догляду в молодняках, проблемі хвойних насаджень, що всихають і хворіють. Було акцентовано увагу на пожежній безпеці в лісах, охороні від лісопорушень, необхідності посилення боротьби з браконьєрством.

     Заступник начальника управління – начальник відділу використання лісосировинних ресурсів Юрій Безноско детально зупинився на лісозаготівлі й  переробці деревини. 3а квартал підприємства облуправління від усіх видів рубок заготовили 148,3 тисячікубометрів деревини, в тому числі лісоматеріалів круглих – 70,1 тисячі кубометрів. Реалізовано в круглому вигляді 126,4 тисячі кубометрів виключно на внутрішній ринок.  За три місяців на аукціонах продано  необробленої деревини  50 тисяч 137  кубометрів.

   Зараз первинну переробку деревини здійснюють п’ять деревообробних дільниць, які зорієнтовані на  низькосортну деревину, що не користується достатнім попитом  в споживачів (техсировина й тонкомірні низькосортні пиловники).За квартал  перероблено 11,6 тисяч кубометрів деревини (без хворосту) й випущено продукції на суму 17,6 мільйона гривень, тобто на 3,6 мільйона гривень більше,  ніж за  відповідний минулорічний період. Це говорить про значні зрушення у власній переробці деревини. Цією справою також починає займатися  Новоушицький лісгосп, готується до впровадження виробничих потужностей Хмельницьке лісомисливське господарство.

   Виступаючий також порушив проблему нестабільності цін на деревину, реалізації дров паливних. Зазначені питання викликали жваву дискусію. Колегія зобов’язала керівників підприємств подати пропозиції щодо стабілізації ринків збуту й вироблення стратегії ціноутворення.

   Аналізуючи фінансово-економічні показники підвідомчих підприємств, заступник начальника управління Олександр Семенець зазначив, що в першому кварталі   обсяг реалізації продукції збільшився  на 27 відсотків  до відповідного періоду минулого року і  склав майже 198 мільйонів гривень.  Усі лісгоспи наростили обсяг реалізації  й усі спрацювали без збитків. Чистий прибуток склав 5 мільйонів 257 тисяч гривень і виріс  на 109,7 відсотка.

   На ведення усього комплексу  лісогосподарських робіт підприємства управління використали майже 70 мільйонів гривень, з них лише 0,9 мільйона  гривень з держбюджету.

   Лісопродукція реалізовувалася в основному на внутрішній ринок. Так, за звітний період її відправлено вітчизняним виробникам  на суму 186 мільйонів гривень  – 102  відсотки до   відповідного періоду минулого року. Відпуск  лісопродукції на експорт зменшено й продано її на суму майже 12 мільйонів гривень.

   Вартість знеособленого кубометра реалізованої деревини склала 1349 гривень.   Це четвертий показник серед підприємств галузі.

   Середньомісячна заробітна плата штатного працівника  становить 17706 гривень і є найбільшою в галузі. Серед двадцяти п’яти підприємств галузі, що мають найбільшу заробітну плату – п’ять підприємств нашого управління

    Реалізація продукції на одного штатного працівника по управлінню   склала 123 тисячі гривень. Хмельницьке ОУЛМГ з цього показника на другому місці в галузі. Серед двадцяти п’яти підприємств галузі, що мають найбільшу продуктивність праці штатних працівників,  Славутське лісове господарство –  третє, Ярмолинецьке   –  сімнадцяте.

   За звітний період на капітальні інвестиції використано 5 мільйонів  гривень. До бюджетів усіх рівнів внесено майже 66 мільйонів гривень – на 5 мільйонів гривень більше відповідного періоду минулого року. Єдиного соціального внеску сплачено 18 мільйонів гривень.

   На колегії розглянуто низку інших питань діяльності підприємств. Зокрема, П.С. Золотий  наголосив на погодженні матеріалів безперервного лісовпорядкування. Ю.Л. Безноско зупинився  на виконавській дисципліні, розрахунках споживачів за отриману продукцію. Голова галузевого обкому профспілки В.М. Лісовий говорив про соціальний захист працюючих. Він також нагородив грамотою за оздоровлення дітей директора Шепетівського лісгоспу В.М. Сасюка. Заступник начальника відділу облуправління В.М. Красов повідомив про підготовку до установчого з’їзду Асоціації мисливців України. Відповідальний за зв’язки з громадськістю і пресою В.В. Самсонов наголосив на необхідності підвищення активності керівників підприємств у роботі з громадськістю та ЗМІ.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

IMG_0023 IMG_0024 IMG_0029 IMG_0031 IMG_0035

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*