КИПИТЬ РОБОТА НА РОЗСАДНИКУ

Хоча гаряча пора розмноження декоративних рослин уже позаду, та  роботи у  працівників розсадника Ізяславського лісгоспу вистачає. На зміну живцюванню декоративних рослин та висіву насіння лісових порід прийшла більш відповідальна робота – догляд за майбутнім посадковим матеріалом. Доглядають  за живцями та сіянцями п’ять працівників, яких з настанням сприятливих погодних умов працевлаштовано по трудовому договору на розсадник. Керує роботою з розмноження та вирощування декоративних рослин інженер лісових культур І.І. Мартинов.

У стаціонарній теплиці вже проведено  живцювання декоративних рослин та висіяно насіння  модрини європейської. Зараз ведеться догляд за декоративними живцями  та посівами модрини. Праця спрямована на зрошування молодих живців, підживлювання, прополювання від бур’янів, а також на боротьбу зі шкідниками та хворобами.  Щоб створити оптимальні умови для вкорінення живців, у теплиці встановлено автоматичну систему зрошування, за допомогою якої вдається не тільки зволожити грунт, а й створити оптимальні умови для вкорінення живців. Після вкорінення живців, молоді рослини висаджують в декоративний розсадник для дорощування. Звідси рослини при досягненні стандартних розмірів реалізовують.

Паралельно з роботою в стаціонарній теплиці ведеться догляд за декоративними рослинами в розсаднику. В основному це розпушування ґрунту та прополювання бур’янів навколо саджанців декоративних рослин, підживлення, боротьба з шкідниками. Також ведеться догляд за посівами дуба звичайного та червоного, посіви якого  щороку створюють на розсаднику для забезпечення потреб лісовідновлення підприємства.

Асортимент декоративних рослин розсадника представлений видами,  які користуються попитом серед покупців. Це ялівець та туя  різних форм, самшит вічнозелений, вейгела, форзиція, дерен, липа, верба матсудана.

Часто до робіт на декоративному розсаднику залучаються учні Михлянського шкільного лісництва. Допомагаючи висаджувати  та доглядати декоративні рослини в розсаднику, отримують практичний досвід та закріплюють теоретичні знання.

Також лісівниками проводяться екскурсії для школярів на декоративному розсаднику, в теплиці та парку навколо адмінбудівлі підприємства . Школярі й відвідувачі охоче слухають лекції з видового складу та особливостей росту декоративних рослин. Щороку кількість бажаючих збагатити свої знання з дендрології все більшає.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA 2

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*