КНИГА «ЛІСИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ» – КОЖНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДУ КРАЮ

У обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася презентація книги «Ліси Хмельниччини», яку безоплатно отримають усі навчальні заклади регіону від комунального закладу облради – Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

У заході взяв участь т.в.о. заступника голови облдержадміністрації Валерій  Олійник, який відзначив високу якість видання та його непересічне значення для освіти і охорони природи  краю. Вітального листа від Президії Національної академії педагогічних наук України зачитала присутнім і поділилася з ними  власними враженнями про нове  видання заступник директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Антоніна  Харчук.

Учасниками презентації і жвавих обговорень під час круглого столу також були перший заступник начальника Хмельницького ОУЛМГ Володимир  Хоптинець, доктор біологічних наук, науковий консультант авторів книги та рецензент Людмила  Любінська, доктори наук Наталія Міронова і Галина  Білецька. В презентації брали активну участь і провідні фахівці лісогосподарських підприємств та освітніх закладів області, які долучалися до творення книги, чимало інших.

Варто зауважити, що книга «Ліси Хмельниччини» побачила світ завдяки  наполегливому дослідництву  журналіста, відповідального секретаря обласної газети «Подільські вісті» Олексія  Тимощука, непересічним творчим зусиллям його подвижників-співавторів із освітянської ниви –  керівника зразкового учнівського лісництва «Пліщинське», вчителя хімії Пліщинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Шепетівського району Миколи Зведенюка і   т.в.о. директора Хмельницького ОЕНЦУМ Василя Климчука,  а також друкарів ТзОВ «Поліграфіст» під керівництвом Сергія Федоченка.

У науково-популярному виданні, присвяченому 65-річчю створення Хмельницької обласної станції юннатів та лісівникам Хмельницької області, зібрано й узагальнено відомості про лісові багатства краю,  охорону й раціональне використання, лісовідновлення, а також про навчання та виховання в учнівських лісництвах майбутніх  лісівників і науковців.

Значну частину книги присвячено трудовій діяльності працівників лісової галузі Хмельниччини та профорієнтації учнівської молоді на лісогосподарські професії, співпраці лісівників з педагогами й науковцями в організації практичної діяльності шкільних учнівських лісництв, реалізації завдань екологічної освіти і виховання підростаючого покоління в контексті лісової педагогіки.

Під час презентації автори висловлювали щиру вдячність керівникам лісгоспів і їх підрозділів та педагогам-натуралістам за сприяння у виданні книги, а також всім тим, хто долучився до її творення, надаючи поради, матеріали і фото, аби вийшло це видання цікавим, змістовним і корисним та служило важливій справі екологічного виховання і формування екологічної культури.

За згодою авторів оцифрований формат книги буде розміщено в електронній бібліотеці юннатів Хмельниччини і вона стане доступною в Інтернеті для всіх любителів науково-популярної літератури природничо-краєзнавчого змісту (див.: http://hoencum.km.ua/?page_id=5 ) за посиланням: https://drive.google.com/file/d/0B26KNDtOjzV5OXBYZGlCMWZJQ2M/view.

Залишається лише додати, що книга розрахована на використання педагогами, лісівниками, учнями й студентами, любителями природи рідного краю.

                                           За матеріалами Хмельницького ОЕНЦУМ.IMG_1062 a1 IMG_0901 IMG_0902 IMG_0969 IMG_0996 IMG_1008 IMG_1058

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*