Краще купити дрова, ніж красти

      Осінньо-зимовий період змушує частину громадян задумуватися над тим, чим опалювати  домівки. Особливо актуальне це питання тепер, коли ціни на газ стали вкрай непривабливими. Тому єдиним оптимальним шляхом вирішення проблеми є придбання дров.

        Та деякі  громадяни обирають свій шлях забезпечення паливом. Вони йдуть до лісу і самовільно, на свій страх і ризик пиляють дерева на дрова. До речі, за самовільну вирубку дерев передбачене покарання відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення –  штраф в розмірі від 510 до 1020 гривень. Крім того, лісопорушник відшкодовує завдані ним збитки лісовому господарству. Розмір збитків залежить від розміру пенька після спилу дерева. Щорічно розмір цих збитків змінюється на індекс інфляції. Так, у поточному році за кожне зрубане дерево з діаметром пенька, який залишився після цього і становить 10 сантиметрів — розмір шкоди складає 172,97 гривні, а при діаметрі пенька до 14 сантиметрів —  304,75 гривні. При діаметрі пенька 30 сантиметрів розмір шкоди буде становити 4447,76 гривні. Тобто одне таке незаконно зрубане дерево по вартості збитків майже дорівнює 7 кубометрам дров.

     Однією з основних причин самовільних рубок вважається низький рівень соціального забезпечення населення. З цим важко не погодитись, але,на жаль, це не єдиний чинник, що створює передумови правопорушення. В останні роки, як гриби після дощу, стали з’являтися приватні лісопереробні підприємства, лісопильні, що приймають незаконно заготовлену деревину за готівку. Іноді ці дії скоюють організовані групи з використанням сучасного лісозаготівельного оснащення, автотранспорту. Враховуючи обсяги деревини, що в змозі  вкрасти ці моторизовані бригади, їхні вчинки підпадають під дію статті 246 Кримінального кодексу України і караються позбавленням волі на строк до трьох років, з конфіскацією незаконно добутого.

    Підсумовуючи вищевикладене, можна зробити висновок, що вчинення незаконної рубки — дорога справа з неприємними наслідками.

      Станом на 1 жовтня цього  року лісовою охороною ДП «Славутське лісове господарство» виявлено  6 самовільних рубок. На лісопорушників складено адміністративні матеріали, сума штрафів становить 2,8 тис. грн., з яких добровільно сплачено 2,3 тис. грн. Завдана шкода підприємству відшкодована добровільно – 15,8 тис. грн. По п’ятьох випадках самовільних рубок, де збитки підприємству становлять 586 тис. грн., а правопорушники не встановлені, зібрані матеріали направлені в поліцію для  всновленню осіб, причетних до скоєних правопорушень.

Дирекція ДП «Славутське лісове господарство».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*