Ліси наближаємо до людей

– Якщо ми прагнемо в Європу, то треба й працювати по-європейськи,  дбати про комфорт людини, умови її відпочинку, – каже начальник Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Віталій Лісовий. – Саме так діємо останнім часом, наближаючи ліси до людей.

Вартові зелених шат краю пріоритетними взяли для себе у цій царині  два напрями: створюють  зони відпочинку і будують автомобільні лісові дороги. Зараз у придорожних лісах  на території держлісфонду є 42 рекреаційні пункти. Вони обладнані альтанками, лавками, місцями для розведення вогню. На багатьох є дитячі майданчики, ілюстровані стенди про корисність лісу і правила поведінки в ньому. Поблизу найбільш відвідуваних зон відпочинку працюють магазини мережі «Лісовичок». Тут можна придбати смачну продукцію, вироблену лісівниками, різноманітні продукти харчування, напої. Щоб люди не збирали хмиз для багать, на багатьох рекреаційних пунктах пропонують готові дрова.

Чудові місця відпочинку обладнали працівники Славутського, Шепетівського, Ізяславського, Ярмолинецького, Старокостянтинівського лісгоспів. А діють рекреаційні пункти в усіх лісгоспах. Керівництво управління поставило завдання щороку зводити в кожному лісгопі по одному-два таких об’єкти.

Протягом восьми останніх років активно ведеться  будівництво нових автомобільних доріг, які мають велике практичне значення для ведення стабільної господарської діяльності підприємствами, охорони лісів, боротьби з  пожежами. Вони також позитивно впливають на рекреаційні властивості зелених масивів, поліпшують загальну транспортну мережу. За цей період побудовано 67,6 кілометра лісових доріг з  твердим покриттям, зокрема, торік – 17 кілометрів.

Велике соціальне  та економічне значення має побудована Хмельницьким лісомисливським господарством у 2013 році дорога, що з’єднала Пархомівці Хмельницького та Ярославку Летичівського районів. Торік з’явилися лісові автотраси, які зв’язали  населенні пункти Березова Деражнянського і Копистин Хмельницького району, Загінці Деражнянського і Грим’ячку Віньковецького району. Багато лісових доріг у обхід сіл побудовано в Славутському, Шепетівському та Старокостянтинівському районах.

Лісівники і далі дбатимуть про створення комфортних умов відпочинку в лісах і роширення мережі доріг.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

1 1

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*