Лісовим пожежам – надійний заслін

  Лісова пожежа  за декілька хвилин може знищити десятки гектарів зелених масивів.  З настанням сухої сонячної погоди населення  частіше відвідує  лісові масиви, а  внаслідок такого відпочинку через необережне поводження з вогнем чи звичайну недбалість може  виникнути пожежа. Тому першочерговим завданням лісівників у літню пору року є профілактика та недопущення виникнення  лісових пожеж.

   Для локалізації й оперативної боротьби з лісовими пожежами    підприємство має 4 пожежні автомобілі та 2 одиниці техніки, пристосовані для підвозу та гасіння лісових пожеж. Усі лісництва  забезпечені мотопомпами. У Михельському та Плужнянському лісництвах встановлені цистерни ємністю 30 м3 для забору води. Постійно проводиться догляд  за технікою, обладнанням, пожежними пунктами. Щороку оновлюється склад протипожежного інвентаря.

   Для нагляду за пожежною ситуацією в лісових масивах створена мережа з 10 пожежно-спостережних пунктів, у тому числі  діють 4 спостережні вежі, 3 з яких обладнанні системами відеоспостереження за лісом. Також здійснюються рейди та патрулювання  в лісових масивах працівниками лісової охорони з метою своєчасного виявлення пожеж, порушників правил пожежної безпеки та притягнення їх до відповідальності. З початку року проведено 45 рейдів, не  виявлено жодного випадку лісових пожеж.

   Для запобігання пожежам  створюють мінералізовані смуги та протипожежні розриви,  постійно забезпечується догляд за ними.  За 5 місяців поточного року створено мінералізовані смуги протяжністю 76 км, на відстані 89 км проведено догляди вздовж доріг та полів

  Крім того, працівники лісової охорони постійно  проходять практичні та теоретичні навчання з питань пожежної безпеки , проводяться протипожежні інструктажі.

  Враховуючи, що основною причиною загорянь у лісі є антропогенний фактор, лісівники активно ведуть роз’яснювальну роботу серед населення на пожежну тематику. Уздовж доріг та місць відпочинку встановлено бігборди, аншлаги, інформаційні стенди. У місцях масового відпочинку населення розповсюджуються листівки та пам’ятки на протипожежну тематику,  працівники лісової галузі читають лекції в школах. В районних та обласних засобах масової інформації постійно висвітлюється інформація про небезпеку лісових загорянь та правила поведінки у лісі.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*