ЛІСОНАСІННЄВА СПРАВА – ОСНОВА ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ ПОКОЛІНЬ ЛІСУ

Генетична схильність рослин до доброго росту й розвитку має велике  значення поряд з такими важливими факторами, що впливають на продуктивність  насаджень, як  оптимальне багатство грунту, рівень вологості та відповідність  природному ареалу рослин. Для збору насіння й лісонасіннєвої сировини з покращеними генетичними показниками в ДП “Кам’янець-Подільський лісгосп“ відібрано та атестовано   генетично покращені екземпляри та ділянки, що становлять постійну насіннєву базу підприємства.

До її складу входять 14  плюсових дерев дерев дуба звичайного,  24,2 га плюсових насаджень дуба звичайного, 18,6 га постійних лісонасіннєвих ділянок дуба звичайного, модрини європейської та бука європейського. Для здійснення  державної одноразової інвентаризації  постійної лісонасіннєвої бази на підприємстві  цьогоріч обстежуються стан ділянок,   якість   натурного оформлення відповідно технічних умов, паспортних даних та державної реєстрації. Одночасно проводиться  облік і  прогноз майбутнього врожаю та плануються  заходи з максимального його  збереження.

В процесі ведення лісогосподарської діяльності на  об’єктах постійної лісонасіннєвої бази для покращення плодоношення в перегущених деревостанах здійснюється зрідження для досягнення оптимальної повноти і рівня освітлення. Проводяться санітарні вибіркові рубки і очистка від захаращення. Видаляються сухостійні, вітровальні, буреломні, пошкоджені шкідниками та хворобами мінусові дерева.

Із заготовленого насіння на об’єктах ПЛНБ  в розсадниках підприємства вирощується садивний матеріал для  створення нових лісів.

Прес-служба Кам»янець-Подільського лісгоспу.
csm_d003_066deb29b2 csm_d004_e9ecd7df68 csm_d001_dd56b0d145 csm_d005_c5760a178d csm_d002_96d0d456d0

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*