Лісівники спільно з поліцією борються з браконьєрством

Працівники державної лісової охорони Старокостянтинівського лісгоспу й Старокостянтинівського відділу поліції спільно бережуть мисливські угіддя від браконьєрів. Так,  торік проведено 42 рейди з охорони державного мисливського фонду і виявлено 8 порушників правил полювання. На початку 2017 року проведено 13 рейдів,  виявлено 11 випадків порушень правил полювання.  На винуватців складено протоколи і ними сплачено штрафів на суму 1292 грн. Щоб робота  була ефективнішою, керівництво лісгоспу  виділяє автотранспорт, достатню кількість паливно-мастильних матеріалів.

Нагадуємо, що браконьєрство  –  це дія, яка підпадає під злочини, передбачені статтями 161, 162 Кримінального кодексу України. Ст. 161  передбачає відповідальність за незаконне полювання. Перша  його ознака  – полювання в заборонений час, тобто тоді, коли воно заборонено повністю або заборонено на звірів і птахів, на яких у цей час полювати не дозволено. Друга ознака незаконного полювання – добування звіріву недозволених місцях (заказники, територія міст і населених пунктів, зелені зони навколо міст і населених пунктів, зони промислових підприємств, транспортних шляхів, державні мисливські, лісомисливські, заповідно – мисливські господарства, розплідники). Третя ознака цього злочину – полювання забороненими знаряддями і способами. До них належать такі, за допомогою яких здійснюється масове знищення звірів і птахів (тенета, самостріли, ями, отруйні речовини тощо).

Браконьєрство – надзвичайно серйозна проблема. Цей незаконний промисел спричиняє зникнення багатьох видів тварин і завдає значних збитків не тільки природі, а й економіці держави. Тож для цього вживаються комплексні заходи з боротьби із цим ганебним явищем.

Прес – служба ДП “Старокостянтинівське лісове

                             господарство”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*