Лісівники Хмельниччини вирощують ягоди, фрукти та овочі

18 гектарів землі для вирощення городини та ягід цьогоріч виділили лісогосподарські підприємства області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Частину зібраної городини використають для виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.

Директор державного підприємства «Ярмолинецьке лісове господарство» Іван Кирилюк говорить, що збільшили посіви та почали вирощувати культури, які раніше не садили – картоплю, якої зараз 3 гектари, помідори та 2 гектари перцю. Наразі в лісгоспі сезон полуниці – саме з неї розпочинають процес “жнивування”, далі піде смородина, згодом – ожина. У Ярмолинецькому лісовому господарстві є 2 гектари полуниці. Для неї виділили ще землю, її планують засадити восени. Поки тут посіяли сою. Загалом полуницю планують висадити на 5 гектарах.

На Хмельниччині лісові господарства збільшили площу для вирощення городини та ягід в 5 разів

За словами лісничого Зіньківського лісництва Миколи Магаляса, між рядами молодої малини посадили кріп, цибулю, червоний буряк та інші овочі, щоб земля не пустувала. Чоловік пояснює, що такі насадження малині не шкодять, адже ягода почне дозрівати, коли овочі зберуть. Лісничий каже: “0,7 гектара у нас овочевих культур, тобто це і бурячки, і морква, і капусти, і перці”.

“Кожен певною мірою робить щось для того, аби мати свою торгову марку і заразом йти назустріч Збройним силам, в першу чергу, в тому виклику, який дала нам війна, на жаль”, – розповідає Іван Кирилюк.

Про вплив діяльності лісових господарств як побічне користування в умовах війни на ситуацію з продовольством в Україні розповіла аналітикиня “Українського клубу аграрного бізнесу” Світлана Литвин. Вона називає це гарною ініціативою, яка дозволить на регіональному рівні забезпечити населення регіону необхідними ягодами та овочами. Аналітикиня каже, що Україні не загрожує продовольча криза, хоч ціни на деякі продукти зросли.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*