Лісівники Хмельниччини зафільмували кабанів. Що потрібно робити, коли зустріли дику тварину в лісі?

На лісовій дорозі – свої пішоходи.

Їдучи на ділянку, працівники Хмельницького лісомисливського господарства зустріли чотирьох диких кабанів. Тільки погляньте, які красені!!! Спершу звірі уважно роздивлялися автівку, а потім швиденько чкурнули в ліс.

Всього на території підприємства під час цьогорічного обліку тварин лісівники нарахували понад 40 особин кабана. А ще майже 500 зайців-русаків, 140 – козуль та 3 плямистих олені.

Варто усвідомлювати, що ліс – це в першу чергу дім диких тварин, куди ви приходите в гості. Тому завжди будьте готовими до неочікуваної зустрічі.

Що ж робити, якщо під час прогулянки зустріли представників фауни?

  • Запам’ятайте, без причини звірі ніколи і ні на кого не будуть нападати. Вони теж намагаються усіляко уникати зустрічі з людьми.
  • Кабани досить гучні, тому їх появу ви почуєте раніше, ніж побачите самих кабанів.
  • Намагайтеся не ходити звіриними стежками, важкопрохідними місцями, чагарниками.
  • Кабан бачить гірше людини, тому цілком імовірна ситуація коли ви помітите його, а він вас ні. Спробуйте тихенько залишити це місце.
  • Головне при зустрічі з кабаном, це не загравати з маленькими кабанчиками, ні в якому разі не беріть їх на руки. Якщо самка побачить – тут же нападе.
  • Кабани не люблять різких криків, свисту, шуму – тут же впадають в паніку і тікають. Так що, якщо що – кричіть, стукайте…
  • Якщо ж ви бачите, що кабан збирається вас атакувати, не думайте від нього відбитись палицею чи ножем. Не втрачайте дорогоцінні хвилини та рятуйтеся на дереві. Не лізьте дуже високо, одного метра вистачить. Але сидіть там тихенько, не зліть тварину.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*