Лісівники Хмельниччини першими в галузі переходять на міжнародний стандарт PEFC

У Хмельницькому лісомисливському господарстві вперше в Україні   проведено роботи зі сертифікації за стандартами міжнародної некомерційної неурядової організації PEFC International, яка представлена в більш ніж сімдесяти країнах і сертифікувала 62 відсотки лісів у світі.

Ми попросили виконавчого директора Асоціації «Національна Система Лісової Добровільної Сертифікації» Аллу Оборську, яка перебувала в Хмельницькому й спостерігала за роботою аудиторів «Легаллісу» на підприємстві, розповісти про діяльність представництва організації в нашій державі.

      – Передусім зазначу, що Асоціація «Національна Система Лісової Добровільної Сертифікації» створена в Україні у вересні 2019 року і затверджена генеральною асамблеєю PEFC International як п’ятдесят третій національний член.

      Україна повинна припинити віддавати свій валовий внутрішній продукт іншим країнам. Сьогодні, коли ринок вимагає стійкого та простежуваного продукту, саме час трансформуватися від джерела сировини до продавця кінцевого продукту. Міжнародне визнання сталого лісоуправління за системою PEFC дозволить збільшити попит на українську деревну продукцію та сприятиме інвестиціям у деревообробну галузь.

    Навіщо лісгоспу сертифікат PEFC?  Національний стандарт PEFC розроблено на основі законодавства України та з широким залученням зацікавлених сторін. Підтвердження дотримання вимог стандарту незалежною третьою стороною допоможе зміцнити довіру та повагу до працівників лісу й вибудувати міцні стосунки з громадою. Крім того, понад 20 тисяч компаній світу сертифіковані PEFC і мають попит на сертифіковану продукцію. Отож сертифікат дозволить забезпечити стабільний збут.

Щоб його одержати, в першу чергу треба відповідати таким шістьом критеріям сталого лісоуправління:

1: Підтримання й належне збільшення лісових ресурсів та їхнього внеску у світовий кругообіг вуглецю.

2: Підтримання життєздатності лісових екосистем.

 3: Підтримання та стимулювання деревної та недеревної продуктивних функцій лісів.

4: Підтримання, збереження і обґрунтоване збагачення біологічного різноманіття у лісових екосистемах.

5: Підтримання і відповідне посилення захисних функцій лісів під час ведення лісового господарства (переважно, для захисту ґрунтів і водних ресурсів).

6: Підтримання або відповідне посилення соціально-економічних функцій і умов.

Я детально ознайомилася з роботою Хмельницького лісомисливського господарства, побувала в його лісах. Приємно відзначити, що культура ведення лісогосподарської  та іншої діяльності досить висока. А це дає підстави на одержання сертифікату PEFC. Остаточне рішення – за аудиторською компанією.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*