ЛІСІВНИКИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ ПІДБИЛИ ПІДСУМКИ

Відбулося засідання колегії  Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства з наступним порядком денним:

1.Про підсумки господарсько-фінансової діяльності підвідомчих підприємств обласного управління за перше півріччя 2017 року.

Начальник відділу лісового та мисливського господарства Самсонов В.В.

Заступник начальника управління Колесник В.Г.

Заступник начальника управління Семенець О.П.

2. Про підбиття підсумків трудового суперництва за перше півріччя 2017 року.

Заступник начальника управління Семенець О.П.

3.Різне.

Відкриваючи засідання колегії, начальник управління Петро Пешко спершу проінформував про хід серпневої колегії Держлісагентства і про те, які завдання поставлено перед лісівниками. Зокрема, необхідно добитися повної консолідації зусиль у реформуванні галузі, залучивши до цього депутатів усіх рівнів. Слід більше уваги приділяти будівництву лісових автомобільних доріг,  чітко й оперативно надавати інформацію й відповідати на запити Держлісагентства.

На колегії жваво  йшло обговорення роботи підприємств за півріччя, діловий тон якому задав начальник управління.

Начальник відділу лісового  та мисливського господарства Віктор Самсонов, аналізуючи лісокультурне виробництво, зазначив, що річний план лісовідновлення виконано на 107 відсотків ( 1345 га при завданні 1260 га). Річний план створення лісових культур виконано на 105  відсотків. Заліснено площу 1065 при завданні 1010 га. Технічне приймання об’єктів лісокультурного фонду засвідчило, що якість лісових культур поліпшилася. Цьогоріч підприємства створили 7 га плантацій новорічних ялинок і 3,3 га шкілок декоративного садивного матеріалу.

Догляди за лісовими культурами в держлісфонді проведено на площі 2489  га – 137 процентів плану півріччя. Підприємства також успішно справилися із завданням з доповнення лісових культур у держлісфонді та в захисному лісорозведенні, а також з вирощуванням садивного матеріалу в розсадниках.

Велику увагу підприємства приділяють охороні лісу від пожеж. Торік на придбання пожежної техніки та обладнання витратили 3,7 мільйона гривень. У пожежонебезпечний період ведеться цілодобове телеспостереження за лісом. У місцях збору грибів і ягід, відпочинку людей постійно чергують рейдові бригади. Підприємства серйозну увагу приділяють створенню мінералізованих смуг і догляду за уже діючими. Така кропітка робота дає результати: з початку року сталося лише два  незначних загоряння лісу, які швидко ліквідували.

Заступник начальника управління Володимир Колезник прроаналізував стан лісопромислової  діяльності. В першому півріччі від усіх видів рубок заготовлено 271 тис.кбм. ліквідної деревини, що становить 97% до рівня відповідного періоду минулого року.Планові завдання  лісозаготівель виконані всіма лісгоспами. Проте насторожує той факт, що темпи лісозаготівель по окремих лісгоспах надто високі. Керівникам підприємств необхідно ретельно проаналізувати наявні ресурси

Лісоматеріали круглі в загальній заготівлі деревини від усіх видів рубок становлять 43 %, що на 5% більше, ніж у І півріччі 2016 року та на 1 % .більше І кварталу поточного року.

Загальний обсяг реалізації деревини в круглому вигляді на внутрішній ринок за І півріччя 2017 року становить 264,3 тис. кбм. на загальну суму 263 млн. грн., на експорт (дрова) – 12,7 тис. кбм. на суму 8,9 млн. грн. Об’сяг реалізації від загального обсягу лісозаготівель склав 102 %.

   За півріччя на власних потужностях перероблено 9100 кбм деревини. Випущено продукції на суму  15,2 млн. грн. Найкраще працює колектив деревообробного цеху ДП «Ізяславський ЛГ», де нещодавно змонтовано високопродуктивну стрічкову раму «Мебор».

Виступаючий також детально проаналізув стан будівництва лісових автомобільних доріг  по кожному підприємству, вказав на недоліки і резерви.

Заступник начальника управління Олександр Семенець наголосив у своєму виступі, що за звітний період вдалося збільшити обсяг реалізації продукції на 14 відсотків  до відповідного періоду минулого року і вона  склала  293 млн. грн. За звітний період усі підприємства спрацювали без збитків. Фінансовий результат (чистий прибуток) склав 9995,0 тис. грн.

На ведення усього комплексу  лісогосподарських робіт підприємствами управління використано майже 96 млн. грн., з них лише 1,0 млн. грн. з державного бюджету.

Середньомісячна заробітна плата одного  штатного працівника збільшилась за звітний період на 2778 грн. і склала 11911 грн. при середній по Держлісагентству України 7810 грн.   Хмельницьке ОУЛМГ з цього показника на другому місці серед  областей галузі після Черкаського ОУЛМГ – 12411 грн. Серед двадцяти п’яти підприємств галузі, що мають найбільшу заробітну плату, – шість підприємств нашого управління.

Реалізація продукції на одного штатного працівника (продуктивність праці) по управлінню збільшилася за звітний період на 26 тис.грн. (+ 17%) і склала майже 176 тис. грн. при середній по Держлісагентству – 129 тис.грн.  Хмельницьке ОУЛМГ з цього показника на третьому місці серед  областей галузі після Черкаського  та Київського ОУЛМГ.Серед двадцяти п’яти підприємств галузі, що мають найбільшу продуктивність праці штатних працівників, Славутське ЛГ ( дев»яте).

На капітальні інвестиції використано 12217 тис.грн.   За звітний період до бюджетів усіх рівнів внесено майже 84 млн.грн., що на 18 млн. грн. більше відповідного періоду минулого року. Єдиного соціального внеску сплачено 26 млн.грн. – на 7 млн.грн. більше відповідного періоду минулого року.

Свій виступ на колегії перший заступник начальника управління Володимир Хоптинець присвятив проблемі боротьби з шкідниками лісу. Він вніс низку слушних пропозицій. Також  загострив увагу підприємств  на заготівлі насіння, вирощуванні посадкового матеріалу.

До обговорення роботи підприємств за перше півріччя і проблемних питань також долучилися директори лісгоспів: Славутського – Віктор Сапожнік, Шепетівського – Володимир Сасюк і Хмельницького ЛМГ – Ігор Бурковський.

На колегії підбито підсумки трудового суперництва. Переможцем із врученням перехідного прапора визнано колектив Хмельницького ЛМГ. Друге й третє місця відповідно посіли Славутський та Ярмолинецький лісгоспи.

У заключному слові начальник управління Петро Пешко подякував усім колективам за сумлінну працю, закликав до конструктивної роботи з пошуку резервів зростання виробництва, економії ресурсів.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

IMG_1405IMG_1387 IMG_1394 IMG_1417 IMG_1423

IMG_1431

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*