Лісівники Ярмолинеччини проводять сертифікацію лісів за європейськими стандартами

Діяльність Ярмолинецького лісгоспу спрямована не лише на виконання планових виробничих показників, але й на збереження біорізноманіття згідно з ключовими показниками міжнародних стандартів систем ведення лісового господарства – FSC та PEFC.

Інженери відділу лісового господарства ДП «Ярмолинецьке лісове господарство» постійно при відведенні лісосік головного користування залишають наступні елементи лісової екосистеми: окремі куртини дерев (з наявністю життєздатного підросту, рідкісних видів рослин, пташиних гнізд та інших елементів біорізноманіття), насінники, плюсові, фаутні, дуже старі й дуплисті дерева, сухостій, вітровал, а також ендемічні та рідкісні види дерев. Усі зазначені елементи залишають лише у тому випадку, якщо вони не становлять небезпеки для населення та працівників підприємства під час лісозаготівельних робіт.

Залишені елементи лісової екосистеми працівники позначають червоною фарбою та зазначають у картах технологічного процесу розробки лісосіки.

Після розробки лісосіки позначені дерева залишаються та виконують свої функції: дерева з пташиними гніздами – слугують оселенням для птахів, фаутні та сухостійні дерева – середовище існування для місцевої ентомофауни, насінники – джерело природнього поновлення лісу.

ДП «Ярмолинецьке лісове господарство» веде екологічно збалансовану і відповідальну діяльність, яка передбачає вчасне відновлення лісу, догляд за лісовими культурами, проведення всіх необхідних рубок догляду, заходи з охорони та захисту лісу, заготівлю лісоматеріалів та іншої лісової продукції. При цьому невід’ємною частиною діяльності є одночасне збереження біорізноманіття та продуктивності лісів, природних екологічних процесів.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*