Майже 51 тонну лісового насіння заготовили на підприємствах Хмельницького ОУЛМГ за 2021 рік

Майже 51 тонну насіння деревних та чагарникових порід заготовили на підприємствах Хмельницького ОУЛМГ за 2021 рік. Це вдвічі більше, ніж в попередні роки.

Лідерами із заготівлі стали Летичівське, Ярмолинецьке, Кам’янець-Подільське, Хмельницьке та Ізяславське лісогосподарські підприємства.

Запасли на Хмельниччині найбільше насіння дуба звичайного – понад 48 тонн, дуба червоного –  близько 1,6 тонни, сосни звичайної – 56 кг, ялини європейської – 33 кг. Також збирають насіння модрини, бука, липи, ясена, клена, берези, горіха, яблуні, груші, черешні, каштана, калини, шипшини та дерену.

Збір насіння проводиться на спеціальних лісонасіннєвих ділянках, де ростуть найкращі високобонітетні дерева.

Збір насіння кожної породи має свої особливості. Скажімо, велике насіння бука, дуба, горіха, каштана збирають після його опадання. Найперше опадає порожнє та пошкоджене насіння, дещо пізніше – здорове та високоякісне. Для того щоб відділити неякісне насіння від здорового, його занурюють у воду – неповноцінне спливає на поверхню.

Насіння кленів, липи, ясенів після досягнення ним урожайної стиглості залишається на дереві й починає опадати лише взимку. За наявності снігового покриву насіння деревних видів у великій кількості накопичується в заглибинах, звідки його можна легко вибирати.

Заготівля високоякісного насіння, його переробка і зберігання дадуть змогу досягти високих показників у роботі з лісовідновлення та лісорозведення, виростити сотні тисяч сіянців молодого лісу задля реалізації програми Президента України “Зелена країна”.

Поточний рік лісівники теж розпочали із збору насіння. Зараз активний період заготівлі хвойних порід: шишок сосни, ялини, модрини.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*