Модернізація виробництва — запорука швидкого розвитку

На базі  ДП «Ізяславське лісове господарство»  під  головуванням начальника  Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Петра Пешка відбулася виїзна нарада керівників  державних лісогосподарських підприємств краю. У її роботі взяли  участь заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації Володимир Білик, заступник начальника Хмельницького ОУЛМГ Юрій Безноско.

Перед початком наради учасники відвідали дільницю розкряжування деревини  лісопромислового комплексу. Директор підприємства Сергій Кутасєвіч  розповів, як ведеться   раціональне розкряжування деревини на  найбільш ціні сортименти.

        Потім учасники заходу побували в Клиновецькому лісництві, де за кошти лісгоспу нещодавно відремонтували дорогу.  На підприємстві усвідомлюють, що розвинена інфраструктура лісових доріг сприяє зростанню економічних показників під час заготівлі та транспортування деревини. І навпаки – через лісове бездоріжжя або ж незадовільний стан  лісових автомобільних доріг зростають витрати пального, знижуються темпи заготівлі та вивезення лісопродукції, ускладнюється життя людей  у віддалених селах. До речі,  ця дорога з’єднує населені пункти Плужненської, Ізяславської та Острозької територіальних громад.

       Великий інтерес присутніх викликала робота харвестера (лісозбирального комбайна), який дає змогу безпечно та ефективно заготовляти деревину.

      Наступною локацією став цех переробки деревини ДП «Ізяславський лісгосп»,  розташований у селі Стороничі.  Керівництво підприємства  прийняло рішення про накопичення на майданчику цеху порубочних рештків з подальшою їх переробкою та реалізацією споживачам. Як це здійснюється,  наочно було продемонстровано учасникам наради.  Тут  же акцентували увагу на необхідності закупівлі сучасного обладнання для вивезення та переробки відходів. На нараді прийнято рішення про накопичення порубочних рештків усіма лісгоспами біля доріг із твердим покриттям і їх переробку на тріску паливну саме біля автотрас. Адже це значно зменшить собівартість продукції і збільшить прибутки підприємств.

      Підсумки наради підбили в  адміністративному приміщенні  Плужненського лісництва, яке цьогоріч капітально  відремонтували, створивши ще кращі  умови праці. Директори лісгоспів, керівники управління обговорили побачене та висловили свої думки щодо подальшої роботи підприємств.

У заключному слові начальник управління Петро Пешко наголосив, що запорукою зростання й розвитку підприємств є   модернізація, закупівля сучасної техніки, раціональне використання коштів та ресурсів. Оновленням виробничої бази, впровадженням нових технологій слід  займатися повсякчас.

Пресслужба Ізяславського лісгоспу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*