Мінералізовані смуги – надійний захист від пожеж

  З настанням тепла виникає загроза лісових пожеж. Отож вартові зелених шат завчасно приводять в повну готовність сили і засоби, аби в надзвичайній ситуації швидко й ефективно протистояти вогню.

Велика роль відводиться  мінералізованим смугам, які є надійним щитом від пожеж. Цьогоріч працівники ДП «Ізяславський лісгосп»  запланували влаштувати 120 кілометрів мінералізованих смуг. Станом на 1 квітня 2022 року їх створено 54 кілометри – 45 відсотків від завдання. Крім того, проведено догляд за мінералізованими смугами  протяжністю 135 кілометрів. Втім при складній пожежонебезпечній обстановці та ближче до літа лісівники продовжать їх створювати позапланово.

Мінералізована смуга – це штучно створений протипожежний бар’єр шляхом очищення ділянки території, що межує з лісовим масивом, від горючих матеріалів, зокрема сухостою і трави, решток гілля. Трактором розорюють землю на певну ширину. При цьому мінеральний шар ґрунту оголюється, а дерен, трава, хвоя, листя та інші матеріали, що здатні горіти, в процесі цього присипаються землею.
Теоретично мінсмуга спрацьовує двома способами. Перший, коли при спалахах зорана земля перешкоджає поширенню низової пожежі на інші ділянки лісового масиву. А інший, коли собою створює опорну лінію, від якої буде проводитися зустрічний регульований підпал лісового насадження для зустрічного з пожежею вогню. Поширюючись, наприклад, назустріч основній пожежі, смуга вогню знищує на своєму шляху всі горючі матеріали. Зустрівшись, полум’я загасає, оскільки більше нема чому горіти.
  Ліс – народне багатство. Зберегти його від вогню – наша спільна справа.

Пресслужба ДП «Ізяславський лісгосп»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*