Надзвичайні червонокнижні знахідки

Протягом трьох днів на території національного природного парку «Мале Полісся» спільні експедиційні ботанічні дослідження проводили доцент кафедри екології Хмельницького національного університету, кандидат біологічних наук Лілія Юглічек Лілія  зі студентами-екологами   і співробітники  парку.

У ході експедицій  обстежено території гідрологічного заказника місцевого значення «Гнилий ріг», комплексної пам’ятки природи загальнодержавного значення «Озеро Святе», гідрологічного заказника загальнодержавного значення «Михельський» та ряд прилеглих до об’єктів природо-заповідного фонду територій у межах національного парку.

Виявлено  нові місцезростання червонокнижних видів рослин і регіонально рідкісних видів та знайдено види рослин, що занесені до Червоної книги України, які раніше не були зафіксовані для території НПП «Мале Полісся». Також кілька червонокнижних видів орхідей потребують детального визначення.

Зокрема, виявлено такі рослини:

  1. гніздівка звичайна – Neottianidus-avis (L.) Rich.
  2. зелениця (діфазіаструм) сплюснута (ий) – Diphasiastrum complanatum (L.) Holub
  3. коручка чемерниковидна – Epipactis helleborine (L.) Crantz.
  4. лілія лісова – Lilium martagon L.
  5. плаун колючий – Lycopodium annotinum L.
  6. шейхцерія болотна – Scheuchzeria palustris L.

та нові види  на території НПП «Мале Полісся»:

  1. цибуля ведмежа – AlliumursinumL.
  2. любка дволиста – PlatantherabifoliaL.

Адміністрація НПП «Мале Полісся» щиро вдячна  Л.С.Юглічек і студентам за їхній вагомий внесок у дослідженні рослинного світу  та сподівається на подальшу плідну співпрацю.

Прес-служба НПП «Мале Полісся»

7 5 6

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*