На Хмельницькому лісовому насіннєво-селекційному комплексі з вирощування сіянців із закритою кореневою системою триває процес посіву хвойних порід

Перша в Україні автоматична лінія точного висіву насіння фірми Urbinati, яка встановлена в Славутському лісгоспі, нарощує обсяги.  В березні лісівники почали посів ялини, а наразі додали ще й сосну. Загалом уже засіяли 150 тисяч хвойних.

Субстракт для посіву являє собою торфосуміш з додаванням комплексу мінеральних добрив. Лінія автоматично висіває насіння в мультиплати. Посадковий матеріал накривають агроволокном і відправляють на поля дорощування, аби насінина проросла. Для сприятливого мікроклімату працює автоматичне зрошення. У спеціальних холодильних камерах для зберігання насіння і посадкового матеріалу підтримуються оптимальна вологість і температура.

Поля дорощування функціонують у Славутському та Ізяславському лісових господарствах. Сумарно їх площа становить 5000 квадратних метрів, де можна розмістити близько 1,5 млн сіянців. Цьогоріч у Ізяславському лісгоспі змонтують ще одне поле, де вирощуватимуть посадковий матеріал. А впродовж наступних трьох років на підприємстві планують створити ще три поля дорощування сіянців.

За 2022 рік лісівники Хмельниччини планують виростити 2 мільйони сіянців листяних та хвойних порід. А в перспективі націлені наростити щорічні обсяги до 4 мільйонів. Адже  лінія точного висіву досить  високопродуктивна і на підприємстві можуть висівати в мультиплати понад 100 тисяч посадкових місць за зміну. А проектна потужність – 3,5-4,2 мільйона штук сіянців на рік. Це дозволяє забезпечити високопродуктивними сіянцями усю Хмельниччину та сусідні області.

Працюємо на результат і наполегливо впроваджуємо світові технології. Це  дозволяє полегшити людську працю, і, найголовніше, дає змогу отримати мега-продуктивні сіянці, що мають високу енергію росту та майже стовідсоткову приживлюваність у лісовому середовищі.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*