На Хмельниччині ретельно ведуть догляд за лісовими культурами

Як тільки посадка дерев завершується, лісівники активно беруться за догляди лісових культур. Це комплекс заходів, спрямованих на поліпшення умов приживлюваності й росту дерев, збагачення ґрунту елементами живлення, видалення трав’яної та небажаної рослинності.

Лісівники Хмельниччини проводять догляди як вручну, так і механізовано. Від початку року всього проведено доглядів за культурами, посадженими шляхом лісорозведення та лісовідновлення, на площі 424 гектари.

Майже половину робіт з догляду лісівники виконують за допомогою мульчера Kansas-170. Його було спроектовано і виготовлено за ініціативи Хмельницького ОУЛМГ. Мульчер працює в агрегаті з трактором і є надзвичайно економічним та ефективним. Його продуктивність у декілька разів вища, ніж при застосуванні кущоріза. До того ж, мульчер полегшує людську працю, підвищує рівень техніки безпеки і значно здешевлює вартість виконаних робіт.

За допомогою мульчера від початку поточного року проведено догляди на площі 216 га. З них 191 га – догляди за лісовими культурами і майже 25 га – рубки догляду в молодняках.

Завдяки проведенню лісівничих доглядів поліпшуються водний і тепловий режими, а також режими живлення й освітлення. Отож дерева ростуть і міцніють швидко. А це – запорука високопродуктивного лісу в майбутньому і якісної деревини.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*