На Хмельниччині розпочався зимовий облік мисливських тварин

В області розпочався щорічний зимовий облік мисливських тварин. Сьогодні, 24 січня працівники ДП «Хмельницьке лісомисливське господарство» провели облік звірів в урочищі Страшевська дача Прибузького лісництва. Долучилися до них фахівці департаменту природних ресурсів та екології облдержадміністрації, а також посадовці Хмельницького ОУЛМГ.

Мета обліку, який триватиме на Хмельниччині до 13 лютого, – визначити чисельність і видовий склад тварин, встановити місця їх мешкання. І хоч єгері ведуть спостереження за звірами протягом року і мають достатньо інформації про їх чисельність, але точну картину після проведення полювання, яке нещодавно завершилося, може дати тільки новий облік. А проводиться підрахунок різними методами. Перевага віддається шумовим прогонам у лісових масивах, підрахунку слідів на сніговому покриві.

Важливо – якомога точніше провести облік, адже він стане основою для подальшого ведення мисливського господарства і полювання. До речі, в області мисливське господарство ведуть 34 юридичні особи. Загальна площа закріплених за ними угідь складає 1,4 мільйона гектарів, з них лісових – 272 тисячі гектарів, польових- 1,1 мільйона гектарів і водно-болотних – 49 тисяч гектарів.

Найбільш розповсюдженими видами у нашій місцевості є – заєць-русак, лисиця, козуля, кабан. А скільки їх саме, взнаємо після цьогорічного обліку.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*