Незабаром запрацює сучасна лінія висіву насіння

У Славутському лісгоспі      створюють перший в Україні потужний комплекс з вирощування сіянців із закритою кореневою системою, який має запрацювати вже навесні  цього року.   Отож лісові господарства Хмельниччини  зможуть запровадити сучасні технології та задіяти в роботу обладнання для обробітку насіння й вирощування сіянців із закритою кореневою системою. Вже відкрито павільйон для притінення  та автоматичного зрошення сіянців площею 1700 квадратних метрів для вирощування посадкового матеріалу із закритою кореневою системою.

  Закуплено лінію для точного висіву насіння у касети Beta 65 фірми Urbinati (Італія). Будуть використовуватися касети на 60 та 40 посадкових місць. Субстракт для посіву являє собою торфосуміш з додаванням комплексу мінеральних добрив. Потужність лінії дозволяє висівати до 500 касет на 1 годину.

        Побудовано спеціальні холодильні камери, як для зберігання насіння, так і для посадкового матеріалу, де підтримується оптимальна вологість і температура. Потрібні лише якісне насіння та субстрат. Операції здійснює техніка, тому помилки виключені. Схожість сіянців – стовідсоткова. Людей замінив конвейєр!

     Наразі павільйон розраховано на вирощування 500 тисяч штук сіянців лісових порід. Згодом його планують  розширити та поставити вирощування на конвейєр, забезпечивши таким чином всю область садивним матеріалом із закритою кореневою системою. Отож    відпаде необхідність ручної  праці й буде  повна автоматизація.

Коротко розповімо про лісівничий та економічний аспекти використання

садивного матеріалу із закритою кореневою системою.

  1. Впровадження інтенсивних методів вирощування садивного матеріалу із застосуванням різних видів добрив і препаратів дає можливість (в стислі строки, протягом року) отримати крупномірний садивний  матеріал, який при висаджуванні на лісокультурну ділянку не втрачає енергії та інтенсивності росту оскільки зберігається цілісність кореневої системи і оптимальний баланс між корінням та наземною частиною.
  2. Висока приживлюваність та збереженість (90-95%)  лісових культур, створених з використанням садивного матеріалу із закритою кореневою системою дає можливість:

–          розширити терміни  садіння, проводити садіння навіть у липні  садивним матеріалом, вирощеним у поточному році;

–          зменшити густоту культур без погіршення їх якісних характеристик;

–          зменшити кількість агротехнічних і лісівничих доглядів до віку переведення лісових культур у вкриті лісовою рослинністю землі;

–          скоротити терміни вирощування лісових культур до переведення їх у вкриті лісовою рослинністю землі та підвищити їхню якість.

  1. Кращий ріст лісових культур та швидке їх зімкнення сприятиме більш швидкому та інтенсивному відновленню лісового середовища на зрубах.

     Запровадження нових технологій допоможе частково розв’язати проблему всихання лісів, оновити насадження і перейти до вирощування лісів на засадах, наближених до природи лісівництва.

Т. ПОЄНКО,

Інженер лісових культур Славутського лісгоспу.

DSC_0076 DSC_0097 DSC_0098 DSC_0099 DSC_0100 DSC_0102 DSC_0103 Публикация1 DSC_0110

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*