Не зупинятися на досягнутому, нарощувати виробництво

      Відбулася колегія Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

      Відкриваючи засідання, начальник управління Петро Пешко розповів про хід чергової колегії Держлісагентства та наголосив на тих завданнях, що поставило керівництво галузі перед лісівниками. Вимога часу – підвищувати  рентабельність підприємств,  дбати про зменшення дебіторської й кредиторської заборгованості, про зростання заробітної плати, особливо серед спеціалістів і рядових працівників. Постійно треба  вивчати попит на деревину й відстоювати справедливу ринкову ціну на неї.

      Про підсумки господарсько-фінансової діяльності підприємств Хмельницького ОУЛМГ за перший квартал року доповів заступник начальника управління Олександр Семенець. Зокрема, він зазначив, що за звітний період на ведення лісового господарства спрямовано 83,4 мільйона гривень власних  коштів підприємств. Споживачам реалізовано майже 132 тисячі кубометрів деревини, виручка від якої склала 186,3 мільйона гривень. Випущено продукції первинної переробки деревини  на суму 23,3 мільйона гривень. Рентабельність продукції переробки в цілому по управлінню  становить 3 відсотки.

      Чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) склав 209,1 мільйона гривень, а обсяг реалізації в розрахунку на одного штатного працівника – 143,3 тисячі гривень, що свідчить про високу продуктивність праці. Чистого прибутку отримано 7,9 мільйона гривень – на 3,2 мільйона гривень більше аналогічного періоду минулого року.

       Середньомісячна зарплата штатного працівника склала понад  20 тисяч 860 гривень і є однією з найбільших у лісовій галузі держави.

       За квартал до бюджету всіх рівнів сплачено 72,9 мільйона гривень податків та обов’язкових платежів і єдиного соціального внеску – 18,5 мільйона гривень. Недоїмки до бюджету та Єдиного соціального внеску немає.

       На колегії також розглянуто результати весняного лісокультурного виробництва, про які проінформувала головний спеціаліст Людмила Гаврилюк. Так, підприємства управління створили 494,6 гектара лісових культур на зрубах  (122 відсотки до плану року) та 18 гектарів нових лісів. Заходи із формування молодняків (освітлення і прочищення) здійснено на площі 578 гектарів – 163 відсотки до завдання. Під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів заготовлено 92 тисячі кубометрів ліквідної деревини, а від усіх видів рубок – 134,1 тисячі кубометрів.

        У першому кварталі не допущено жодного випадку лісових пожеж. На весь комплекс робіт з охорони лісу від пожеж використано понад 764 тисячі гривень.

        У лісах підвідомчих підприємств проведено винищувальні заходи боротьби з шкідниками лісу на площі 2785 гектарів, а  лісопатологічні обстеження у насадженнях – на площі  1312 гектарів.

       Обговорення розглянутих питань, в якому взяли участь директори підприємств, проходило  в конструктивному руслі. З метою ліквідації недоліків та поліпшення фінансово-господарської діяльності лісогосподарських підприємств підготовлено  відповідний наказ.

      На колегії розглянуто низку інших питань діяльності підприємств. Так, перший заступник  начальника управління Павло Золотий зупинився на утриманні об’єктів природо-заповідного фонду, на ефективності використання насіння з об’єктів лісонасіннєвої бази. Звернуто увагу на протипожежні заходи в лісах і охорону лісу. Заступник начальника управління Юрій Безноско порушив питання освоєння лісосічного фонду головного користування, зажадав від керівників підприємств належного обліку лісопродукції і раціонального її використання. Запропоновано ще раз проаналізувати стартові ціни на аукціонах стосовно деревини, які повинні бути реальними і відповідати якості продукції.

    

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*