Не плюндруйте красу лісу

Засмічення лісів – гостра проблема сьогодення. Сміття, що люди залишають в зелених насадженнях та поблизу зон відпочинку, є дуже токсичним і має значний термін природної переробки. Так, звичайна газета перегниватиме 2-3 роки, недопалок – 10-11, консервна бляшанка – 120-150, поліетиленовий пакет близько 200, пластикова пляшка майже 500, скло та скляні вироби близько 1000 років.

Поважне та бережливе ставлення до природи – одне з правил поведінки цивілізованої і культурної людини. Пам’ятайте, що прогулюючись в лісі, збираючи  гриби, ви  перебуваєте в гостях у вірного друга – природи. Тож не засмічуйте ліс, стежки, місця відпочинку. Сміття викидайте тільки в урни або забирайте з собою. Уникайте будь-яких, навіть найменших пошкоджень рослинності  в лісі.

Пам’ятайте, що ліс, який росте навколо міст і сіл, це зелений щит, фабрика кисню, фітонцидів,  інших біологічно активних цілющих речовин. Не рвіть квітів у лісах, багато з них занесено до Червоної книги.

Працівники ДП «Летичівський лісгосп» намагаються всіляко сприяти приємному відпочинку наших громадян в лісі. Вздовж автодоріг, в різних мальовничих куточках обладнано спеціально пристосовані куточки для відпочинку зі столами, лавками, місцями для вогнища та контейнерами для збору сміття.

Нагадуємо, що згідно з ст. 73 Кодексу України про адміністративні правопорушення,  засмічення лісів відходами тягне за собою накладення штрафу на громадян від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.

1

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*