Новоушицьке лісове господарство

ДП “Новоушицьке лісове господарство”
32600, м.Нова Ушиця, вул. Гагаріна, 72
тел. (03847) 2-19-02, 2-12-51
E-mail: novadlg@ukr.net   Сайт: http://novadlg.com.ua

Новоушицьке лісове господарство

Унікальні ландшафти з глибокими каньйоноподібними долинами лівих притоків Дністра, зелені крони дерев, що формують лісові масиви, флора і фауна Новоушиччини, як і раніше приваблюють мандрівників, науковців, простих людей, котрі бажають відпочити.
За короткий час, починаючи з 1977 року, лісівниками південного регіону заліснено схили Дністровського водосховища на площі у понад чотири тисячі гектарів. Відтоді й засновується Новоушицьке лісомеліоративне господарство. Нині це – підприємство, яке опікується площею лісового фонду в 11,7 тисяч гектарів.
Лісистість у даному регіоні складає 16 відсотків. До структури підприємства входять Браїлівське, Новоушицьке, Струзьке, Зеленокуриловецьке лісництва та Декоративний розсадник. Головним напрямком діяльності підприємства є створення нових лісів.
Лісівники Новоушиччини багато років у спеціалізованому декоративному розсаднику, який є одним з кращих в Україні, вирощують сотні видів та форм хвойних і листяних порід, чагарників, витких та грунтопокривних рослин. У маточниках господарства їх нараховується понад 500 видів і форм, напрацьовано цінний досвід вкорінення живцями, розмноження насінням та щепленням. Така продукція поставляється до країн СНД, у Чехію, Францію: завдяки багатим глинистим грунтам рослини легко пересаджуються, приживляються і дають добрий приріст. Останнім часом колекція декоративних рослин поповнилась цінними, гарно квітучими – з асортименту кращих закордонних фірм. Росте тут більше десяти видів декоративних верб, чубушника, вейгели, спіреї. Радують кольоровою гамою будлеї, вічнозелені форми бирючини, барбарис, деревовидні піони… Вражають око ліани, декоративний плющ, жимолость, кампсис, виткі троянди, безколючкова ожина.
Серед ста найменувань грунтополивних рослин – чотири форми барвінку, п’ять форм чебрецю, десяток – очитку, гіпеофіла, а також вівсяниця “залізна трава”, бересклети Форчуна, каменеломки, сон-трава, анемона.
У Струзькому лісництві діє тваринницька ферма, працює цех переробки деревини, який випускає ламель, паркетні заготовки, інші пиломатеріали, що користуються неабияким попитом. У Зеленокуреливецькому та Струзькому лісництвах функціонує пасіка на 100 бджолосімей.
Реалізація виробленої продукції дає додаткові кошти, які спрямовуються на вдосконалення ведення лісового господарства.
Роботи по залісненню крутосхилів Дністра упродовж останніх десятиліть перетворили Подільську височину, порізану балками та яругами, в мальовничі курортні місця з усе зростаючими популяціями звірів і птахів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*