Нові технології докорінно змінюють ліс

У Славутському лісгоспі  італійська лінія точного висіву насіння в касети  працює  три роки. І вже довела свою ефективність та велику спроможність. В основному підприємство  вирощує сіянці із закритою кореневою системою головних лісоутворюючих порід:  дуба звичайного, сосни звичайної, ялини європейської.  Також вирощують другорядні породи: модрину  європейську, дугласію тисолисту, метасеквою, сосну кримську. 

З чого ж починається і як триває процес «народження» сіянців із закритою кореневою системою? Спершу лісівники готують насіння. За допомогою згаданої лінії засівають касети з насінням певних порід у спеціальну торфосуміш,  виготовлену в Естонії на основі високоякісного сфагнового торфу.

    Посів  проводять з середини квітня  й  до кінця травня. Потужність лінії дозволяє висівати в касети 60-90 тисяч посадкових місць за зміну. Використовують касети німецької фірми Hercupak для хвойних і листяних порід.

Потім готові касети переносять на поле дорощування і накривають агроволокном до проростання сіянців. За допомогою системи  автоматичного зрошення  їх поливають. Догляд  ведеться протягом вегетативного періоду.

   Торік вирощено 565 тисяч  сіянців із закритою кореневою системою. Ними можна залісити майже 120 гектарів  площі.

У Славутському лісгоспі за три роки посадили сіянці із закритою кореневою системою на площі 81,5 гектара. Для  підприємств обласного управління лісового та мисливського господарства, а також  інших покупців за цей же час реалізували понад 650 тисяч сіянців із закритою кореневою системою.

У лісгоспі  функціонують два поля дорощування сіянців загальною площею 2500 квадратних метрів, які вмішують 700 тисяч посадкових місць. Для зберігання насіння та сіянців до початку вегетативного періоду мають три холодильні камери. Велика розрахована на зберігання майже 150 тисяч сіянців, а малі  – для зберігання майже 5 тонн  жолудів.

Нові технології  вирощування сіянців із закритою кореневою системою покращують якість садивного матеріалу, забезпечують  приживлюваність рослин до 99 відсотків та енергію їх росту  в природі. Також зменшуються витрати на доглядах за лісовими культурами до переведення їх у вкриту лісом площу. Нові технології дають можливість продовжити вегетативний період  при посадці лісових культур, адже в сіянця є повністю сформована коренева система, яка менше травмується при садінні в землю. Спостереження протягом трьох років показали, що такий сіянець в однорічному віці досягає розміру дворічного сіянця з відкритою кореневою системою.

Запровадження нових технологій допоможе розв’язати проблему всихання лісів та оновити насадження.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*