Нові технології суттєво змінюють ведення лісового господарства

Уже три роки на Хмельниччині працює лісовий селекційно-насінневий комплекс з вирощування сіянців із закритою кореневою системою.  У 2018 році лісівники області придбали італійську лінію точного висіву насіння фірми Urbinati і першими в Україні відкрили цей комплекс з холодильними камерами та полями дорощування.

Розмістили лінію в ДП «Славутське лісове господарство». Там же облаштували два поля дорощування сіянців. Конвеєр механізму досить  високопродуктивний і на підприємстві можуть висівати в мультіплати до 100 тисяч посадкових місць за зміну. А проектна потужність дозволяє отримувати 3,5-4,2 мільйона штук сіянців на рік.  Тож до процесу вирощування посадкового матеріалу долучили ДП «Ізяславське лісове господарство».

Сумарно площа полів дорощування на Хмельниччині становить 5000 квадратних метрів, де можна розмістити близько 1,5 млн сіянців. Цьогоріч у Ізяславському ЛГ змонтують ще одне поле, де вирощуватимуть посадковий матеріал. А впродовж наступних трьох років на підприємстві планують створити ще три поля дорощування сіянців.

Отже, за три роки у двох лісгоспах області – Славутському та Ізяславському виростили понад 2 млн сіянців головних лісоутворюючих порід із закритою кореневою системою. В Славутському –  більше 1,5 млн сіянців, які посадили на площі 81,5 гектара, а в Ізяславському – 504 тис. Тепер же 2 мільйони сіянців планують виростити за один 2022 рік. А в перспективі наростити щорічні обсяги до 4 мільйонів.

Потужностей комплексу вистачає, аби забезпечити сіянцями усю Хмельниччину та сусідні області. Для підприємств обласного управління лісового та мисливського господарства, а також інших покупців за три роки реалізували майже 1 мільйон сіянців із закритою кореневою системою. Славутський та Ізяславський лісгоспи надали послуги Рівненській, Житомирській, Чернігівській та Харківській областям. До того ж, два роки тому «Славутське лісове господарство» надало 10 тисяч сіянців із закритою кореневою системою Зміївському та Куп’янському лісгоспам Харківського обласного управління, які сильно постраждали від пожеж.

Запровадження світових технологій – це насамперед полегшення людської праці, ефективність, якісні результати, і, звісно ж, отримання мега-продуктивних сіянців, що мають високу енергію зростання та приживлюваність в лісовому середовищі.  До слова, унікальність цього посадкового матеріалу в тому, що сіянці можна саджати протягом всього вегетативного періоду.

Йдемо вперед – і стаємо прикладом для інших. Запровадження європейських технологій на Хмельниччині дало змогу переймати від нас досвід лісогосподарським підприємствам із Сумщини, Волині, Житомирщини, Закарпаття, Рівненщини та Кіровоградщини.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*