Обговорили проблему всихання соснових насаджень

Делегація від Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства в складі начальника відділу лісового та мисливського господарства Хмельницького ОУЛМГ В.В.Самсонова, директора ДП «Славутське лісове господарство» В.В.Сапожніка, директора НПП «Мале Полісся» А.В.Сасюка взяла участь у виїзній нараді Державного агентства лісових ресурсів, на якій обговорювали причини й наслідки масового всихання соснових насаджень на Поліссі, виробляли рекомендації для проведення  санітарно-оздоровчих заходів.

Нарада відбулася на базі Сарненського та Клесівського лісгоспів Рівненського ОУЛМГ під керівництвом заступника голови Держлісагентства України Володимира Бондаря. У нараді взяли участь заступник міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко, начальники та головні лісничі управлінь Волинської, Житомирської, Київської, Львівської, Тернопільської, Хмельницької областей, науковці, лісопатологи, представники громадських організацій, журналісти. Долучилися до дискусійного обговорення лісівники та науковці з Республіки Білорусь, делегацію яких очолив начальник управліннялісового господарства Міністерства лісового господарства Микола Юревич.

Основними питаннями, що піднімалися на засіданні, були: причини та наслідки масового всихання соснових насаджень в Україні, необхідність здійснення у них санітарно-оздоровчих заходів, внесення змін до Санітарних правил в Україні і при цьому – співпраця з громадськістю.

Було вирішено найближчим часом створити робочу групу з участю науковців, лісівників, лісозахисних підприємств, громадських екологічних організацій. Працюватимуть фахівці над удосконаленням нормативних актів і методичних рекомендацій для попередження проблеми масового всихання лісових насаджень.

Наслідки стрімкого всихання соснових лісів не можуть не турбувати місцеві громади. Тож було вирішено, що учасники наради звертатимуться до обласних рад, які, в свою чергу, мають ініціювати звернення до Верховної Ради та Кабінету Міністрів щодо внесення необхідних змін до Закону України «Про тваринний світ» та Санітарних правил в лісах України.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*