Ось такий він, Михайло Павлишак

Професія вальника лісу входить у п’ятірку найнебезпечних у світі.  Звісно, сьогодні  його робота   багато в чому автоматизована. Валити і пакувати дерева можуть машини. Хоча навіть у найсучасніших умовах завжди знайдеться місце для лісоруба. Небезпека чекає  вальника на кожному кроці – це і гілки, що можуть вибити око або розсікти обличчя, і важкі стовбури, які можуть упасти прямо на лісоруба, та й головний інструмент – бензопила – далеко не найбезпечніша у світі штука. Без спеціальної підготовки орудувати цією  машиною – справа травматична.

Але й то ще не все. Мало- хто знає, але, аби стати лісорубом, треба бути ще й трішки альпіністом. Адже іноді падіння стовбура треба  спрямувати… Для цього робітник залазить на дерево і закріплює мотузку або трос у верхній частині стовбура. Після того, як мотузка зафіксована, він злазить, а трос натягують знизу лебідкою або вручну з безпечної відстані. Потім підпилене дерево тягнуть у потрібний бік. Тут головне – відійти на безпечну відстань. Адже падати стовбур рівно не буде і в середньому зміщається на декілька метрів уліво або вправо – вгадати важко.

Ось так успіхприходить тільки до працелюбних, наполегливих, сильних. Цими рисами вирізняється з-поміж багатьох працівників державного підприємства «Хмельницьке лісомисливське господарство» лісоруб шостого розряду Пархомівського лісництва Михайло Павлишак.  Нещодавно він виборов перше місце  на обласному  конкурсі  вальників лісу,  що відбувся  на базі Ізяславського лісового господарства. За звання кращого майстра бензопили боролися представники десяти підприємств Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства. Найкраще себе зарекомендував саме Павлишак.

На підприємство Михайло прийшов працювати  ще зовсім юним і  починав з лісоруба 3-го розряду Пархомівського лісництва.

Його  трудолюбивість, наполегливість, витримка дали великі результати в праці. Вже за два  роки, пройшовши навчання,  був переведений лісорубом шостого розряду. Ця професія для нього стала магічною. З кожним роком роботи він все більше вдосконалює  знання, вміння та здібності. Загалом перших місць на обласних змаганнях вальників лісу в Михайловому арсеналі вже сім.  Та на цьому зупинятись Михайло не збирається і буде продовжувати відточувати своє вміння, щоб показати  його на Всеукраїнському конкурсі вальників лісу.

Прес-служба Хмельницького ЛМГ.

02 01

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*