Охороні праці – належну увагу

Під головуванням начальника управління Петра Пешка в Хмельницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулася виробнича нарада. У її роботі взяли участь заступники начальника, окремі спеціалісти управління, керівники підвідомчих підприємств.

   З доповіддю про стан охорони праці на підприємствах, діяльність яких координується управлінням, виступив заступник начальника управління Володимир Колесник. Він, зокрема зазначив, що Держлісагентство та ХОУЛМГ  постійно дбають про поліпшення умов та безпеки праці. З метою виконання цих завдань вживаються наступні заходи. Так, проводяться виїзди на підприємства для надання допомоги з організації охорони праці, перевірки стану та роботи з охорони праці. Протягом минулого року всіма службами з охорони праці проведено 318 обстежень, виявлено 1155 порушень нормативних актів з ОП, за винятком двох всі вони усунені. Призупинено діяльність 5 одиниць обладнання, 19 видів устаткування, 4 видів технологічних процесів. Винуватців порушень притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

    Протягом року проведено 112 засідань оперативного, адміністративного громадського  контролю. Відбулося чотири виїзних засідання комісії ОАГК четвертого рівня в Ярмолинецькому, Проскурівському, Славутському та Летичівському лісгоспах. У Летичеві започаткували проведення спільного об‘єднаного адмінконтролю третього та четвертого рівнів із залученням представників Держпраці та Фонду соціального страхування.

   Обласне управління лісового та мисливського господарства приділяє значну увагу підвищенню рівня знань з охорони праці та пожежної безпеки, контролю за безпечним веденням робіт. Торік проведено позапланові навчання з питань охорони праці керівників структурних та цехових підрозділів підприємств. Особлива увага приділялась охороні праці на лісосічних роботах. Так, проведено навчання та перевірку знань з практичних навиків вальниками лісу в Новоушицькому, Ярмолинецькому, Летичівському, Проскурівському й Кам’янець-Подільському лісгоспах.

   Протягом року службами з охорони праці проводилися вступні, первинні, повторні, цільові інструктажі з особами, які працюють на роботах із підвищеною небезпекою.

   На підприємствах розроблено заходи, спрямовані на запобігання ДТП, недопущення експлуатації транспортних засобів, технічний стан яких не відповідає вимогам «Правил дорожнього руху», налагоджено систему планово-запобіжних ремонтів, устаткування та засобів виробництва.

   Проведено обласний семінар з  охорони праці та безпеки дорожнього руху в ДП «Ярмолинецький лісгосп», в якому взяли участь інженери ОП, головні механіки та завідуючі гаражами лісгоспів.

На підприємствах чітко ведеться робота з  утримання устаткування, машин і механізмів в технічно справному стані. На це та модернізацію торік витрачено майже мільйон гривень. Проте на підприємствах управління рахується 67  одиниць обладнання, що вичерпало передбачений паспортом ресурс роботи, причому 52 одиниці машин і механізмів досі працює.

    Виступаючий також вказав на інші недоліки  в охороні праці, звернув увагу на недопущення  залучення спеціалістів та інженерів з охорони праці  до виконання функцій, не передбачених Законом України «Про охорону праці» та Типовим положенням про службу охорони праці. Він закликав активізувати роботу з підготовки до Всесвітнього дня охорони праці, який проходить цього року під девізом « Охорона праці на роботі майбутнього».

 Колегія дала відповідні доручення з  питання охорони праці й зобов’язала розробити та здійснити в 2019 році комплекс  організаційно-технічних заходів, спрямованих на створення безпечних умов праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві.

   На нараді також розглянуто низку інших питань. Зокрема, начальник управління Петро Пешко наголосив на необхідності створення пам’ятних алей героям АТО в лісгоспах. Багато уваги він приділив і розвитку побічного користування на лісогосподарських підприємствах. Ця робота потребує кооперування та пошуку нових напрямів і технологій. Перший заступник начальника управління Павло Золотий детально проінформував про хід весняної лісокультурної кампанії. Заступник начальника управління Володимир Колесник розповів про те, як ведеться  будівництво лісових автомобільних доріг. Заступник начальника  управління Олександр Семенець зупинився на економічних показниках лісгоспів. Заступник начальника управління Юрій Безноско звернув увагу на необхідність посилення контролю за виконанням взятих зобов’язань і рішень. У обговоренні насущних питань активну участь також взяли керівники підприємств.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*