Перевірка засвідчила – до боротьби з пожежами готові

Спеціалісти Рівненського  й Хмельницького обласних управлінь лісового та мисливського господарства провели перевірку готовності  Славутського лісгоспу до своєчасного виявлення й гасіння лісових пожеж і здійснення профілактичних та  попереджувальних заходів.

 Встановлено, що підприємство забезпечено та укомплектовано всіма необхідними засобами, технікою й інвентарем для локалізації та ліквідації лісових пожеж на території держлісфонду лісгоспу, а також для надання ефективної допомоги в ліквідації  пожеж іншим лісокористувачам.

ДП «Славутське ЛГ» погодило в Шепетівській районній державній адміністрації мобілізаційно – оперативний план ліквідації лісових пожеж у пожежонебезпечний період 2021 року та інструкції про порядок взаємодії.

     Для вчасного виявлення лісових пожеж на території ДП «Славутський лісгосп» встановлено три спостережні вежі, що обладнані телесистемою відеоспостереження, яку виведено на центральний пункт спостереження та об`єднано з камерами ДП «Ізяславський лісгосп», ДП «Шепетівський лісгосп» і ДП «Острозький лісгосп». Спостерігати за лісами можна за трьома моніторами, куди подають зображення з дев`яти веб-камер. Телесистема базується на високоякісному обладнанні, що забезпечує чітке зображення з потужним збільшенням для детального огляду лісів на великій відстані. Електронна карта відображає рух та зони огляду телекамер у реальному часі, забезпечує швидке наочне визначення місця пожежі та його координат для роботи GPS навігаторів. Також для своєчасного виявлення загорання задіяно квадрокоптер.

    Для охорони лісів від пожеж цього року придбано  автомобіль (лісовий пожежний модуль), 2 телевізійні системи спостереження, 20 переносних радіостанцій, 5 мотопомп, 30 ранцевих обприскувачів, 2 бензопили,  бочку для підвезення води  ємністю 6000 літрів, інший пожежний інвентар. На все це і на лісопожежну станцію ІІ типу, витратні матеріали виділено   1 мільйон 455 тисяч гривень.

    Станом на 1 червня 2021 року підприємство здійснило наступні профілактичні та попереджувальні заходи з охорони лісів від пожеж:

– влаштовано мінералізованих смуг – 349 км;

– проведено догляд за мінералізованими смугами – 980 км;

– перекрито позапланові дороги – 115;

– виставлено наочної агітації – 60 одиниць.

     Хмельницьке ОУЛМГ для забезпечення ефективних заходів гасіння можливих лісових пожеж значних розмірів  визначило ДП «Славутське лісове господарство» базовим підприємством із зосередження протипожежного інвентаря. На території лісгоспу  функціонують лісопожежна станція ІІ типу, 5 пунктів накопичення засобів пожежогасіння. Зона обслуговування ЛПС-ІІ складає понад 24 тис. га лісового фонду.


Пресслужба Славутського лісгоспу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*