Плідна співпраця лісівників і освітян

На базі Пліщинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Шепетівського району та її учнівського лісництва Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти провів педагогічну практику для вчителів хімії і біології області з вивченням досвіду співпраці лісівників з освітянами.

Коментуючи цю подію, директор ДП «Шепетівський лісгосп» Хмельницького ОУЛМГ Володимир Сасюк, зазначив, що проведення таких заходів допомагає розвивати співпрацю між лісівниками та освітянами. Проте, найголовніше завдання – це формування екологічної культури в підростаючого покоління. Необхідність функціонування шкільних лісництв підтверджена багаторічним досвідом.  Діти не просто вивчають основи лісівництва за партами, а й  під керівництвом спеціалістів беруть участь у створенні лісових культур та в різноманітних природоохоронних акціях.

На семінарі заступник начальника управління освіти, молоді та спорту Шепетівської райдержадміністрації Олена Волошина і завідувач методичним кабінетом управління Валентина Мазур ознайомили присутніх з творчими доробками й здобутками освітян району та перспективами розвитку його освітньої галузі.

Про співпрацю лісівників з освітянами на ниві навчання, виховання, профорієнтації і залучення місцевих школярів до виконання лісогосподарських та природоохоронних робіт змістовно розповідали представник дирекції державного підприємства «Шепетівське лісове господарство» Олександр Заблоцький і лісничий Пліщинського лісництва Михайло Савчук.

Майстер-клас з питань організації й виконання школярами науково-дослідницької роботи в галузі природничих наук та лісознавства під керівництвом досвідчених лісівників і науковців провів для учасників заходу вчитель хімії та незмінний керівник шкільного учнівського лісництва Пліщинської ЗОШ Микола Зведенюк. «Від допитливого учня-до успішного науковця» – такий творчий шлях у майбутню, свідомо обрану професію, пропонує педагог своїм учням. І вони його добре розуміють, адже більше половини сьогоднішніх пліщинських школярів – вихованці учнівського лісництва, яке є зразковим і добре відоме далеко за межами Хмельницької області й України.

У рамках педагогічної практики відбулася й презентація книги природничо-краєзнавчого змісту «Живі смарагди Шепетівщини».

Презентуючи присутнім книгу, т.в.о. директора Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді В.В. Климчук висловив щиру подяку  автору книги М.А. Зведенюку та керівництву ДП «Шепетівський лісгосп», наголосивши на значенні цієї книги для педагогів, учнівської молоді, знавців та любителів природи рідного краю.

Книга розрахована на фахівців лісового господарства, педагогів, учнівську молодь, знавців і любителів лісової природи рідного краю й широке коло читачів. До її підготовки  активно долучалися працівники лісгоспу, керівники лісництв, натуралісти нашого краю і місцеві учителі та керівники усіх восьми шкільних учнівських лісництв, які наполегливо вишукували і надавали М.А.Зведенюку матеріали, що лягли в основу книги.

У книзі-нарисі «Живі смарагди Шепетівщини» яскраво описано лісові багатства малополіської флори і фауни, окремі аспекти становлення й розвитку виробництва та здобутки лісогосподарської й природоохоронної діяльності лісництв і виробничих підрозділів державного підприємства «Шепетівське лісове господарство». Змістовно розкрито й провідну роль фахівців лісгоспу і педагогів-керівників учнівських лісництв у проведенні профорієнтаційної роботи з неповнолітніми та практичній професійній підготовці майбутніх господарів лісу в учнівських лісництвах.

Кожен освітянин отримав «Живі смарагди Шепетівщини» у подарунок.

Гостинні шепетівські лісівники організували для делегації педагогів з обласного центру екскурсії в тепличному господарстві Кам’янківського лісництва, де учасники заходу з цікавістю знайомились з особливостями живцювання деревних порід та досвідом роботи лісівників і застосування ними традиційних та інноваційних технологій вирощування рослин у закритому й відкритому ґрунтах.

Та й взагалі побачити у лісництві було що. Так,  незабутнє враження справив розсадник, який складається з теплиці та шкілок декоративних дерев і кущів, зона відпочинку «Дубки», ботанічні пам’ятки природи місцевого значення.

Учасники семінару отримали неоціненний досвід  організації роботи учнівських лісництв, проведення профорієнтаційної роботи з неповнолітніми, залучення місцевих школярів до участі у лісогосподарських заходах.

Прес-служба Шепетівського лісгоспу

%d1%83-%d0%ba%d0%b0%d0%bc%d1%8f%d0%bd%d0%ba%d1%96%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%be%d0%bc%d1%83-%d0%bb%d1%96%d1%81%d0%bd%d0%b8%d1%86%d1%82%d0%b2%d1%96 %d0%b7%d0%be%d0%bd%d0%b0-%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%bf%d0%be%d1%87%d0%b8%d0%bd%d0%ba%d1%83-%d0%ba%d0%b0%d0%bc%d1%8f%d0%bd%d0%ba%d1%96%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%be%d0%b3%d0%be-%d0%bb%d1%96%d1%81%d0%bd

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*