Лісівники Хмельниччини обговорили питання проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини

У Хмельницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулася нарада щодо реалізації експериментального проекту з проведення електронних аукціонів із продажу необробленої деревини в розрізі постанови Кабінету Міністрів від 4 грудня 2019 року. У важливому заході взяли участь керівники та спеціалісти управління, директори підприємств.

Слід наголосити, що Постановою уряду з 1 лютого 2020 року запущено пілотний проект, за яким вся необроблена деревина виставляється на електронні аукціони. Дія зазначеного проекту не поширюється на реалізацію необробленої деревини: для задоволення потреб національної безпеки та оборони, подолання наслідків надзвичайних ситуацій, стихійних лих; для задоволення потреб бюджетних установ та населення на опалення; для потреб індивідуального будівництва і ремонту будівель ( для фізичних осіб) тощо.

Начальник облуправління П.С. Пешко наголосив, що це надзвичайно важлива умова для забезпечення в державі європейського рівня ведення лісового господарства. Нововведення має за мету суттєво підвищити відповідальність за незаконну рубку та виключити використання деревини нелегального походження, створення прозорих правил гри на ринку деревини. Електронні сервіси мають бути зрозумілими та легкодоступними для громадян. Це сприятиме поверненню довіри суспільства до лісової галузі.

Вирішуючи завдання підвищення рівня господарювання на підприємствах, усім потрібно загострити увагу на проблемах, зменшити витрати на заготівлі й транспортуванні деревини, її використанні. При виконанні цих завдань ми повинні в першу чергу дбати про людей, які працюють у нашій галузі. Рівень їхньої зарплати має бути достойним, – насамкінець зазначив П.С. Пешко.

Розкриваючи деталі постанови Уряду, заступник начальника управління Ю.Л. Безноско повідомив, що наші підприємства фактично вже працюють у нових умовах реалізації деревини. В цьому році виставлено на електронні аукціонні торги майже 110 тисяч кубометрів деревини, а фактично лісгоспами реалізовано лише 46 тисяч кубометрів. Незважаючи на це, ми повинні забезпечити виконання завдань із реалізації відповідно до нових правил. Він також наголосив на посиленні контролю при відборі лісопродукції цінних порід, який повинен здійснюватися за комісійним принципом, тобто з участю не менше трьох спеціалістів. Це допоможе більш точно визначати якість деревини.

Учасники наради внесли низку пропозицій щодо роботи в умовах електронних торгів на «Прозоро. Продаж».

Вирішено виставляти деревину на електронні аукціони раз на тиждень. Набутий досвід допоможе успішно працювати на ринку продажу продукції.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

IMG_0035

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*