Сьогодні в лісовому господарстві все більше уваги приділяється створенню високопродуктивних насаджень. Важливу роль тут відіграє постійна лісонасіннєва база, що призначена для збору насіння та лісонасіннєвої сировини. Яка вона в Славутському лісгоспі, перевіряла днями постійно діюча комісія в складі першого заступника начальника Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства П.С.Золотого, заступника директора ДП «Вінницька лісова науково-дослідна станція» І.С.Нейка, начальника ВП «Вінницька лісонасіннєва лабораторія» З.М.Юрківа та провідних фахівців підприємства.
Обстежено постійну лісонасіннєву ділянку ялини європейської площею 6,7 га у Жуківському лісництві, неатестовану родинну плантацію модрини європейської площею 2 га в цьому ж лісництві та плюсове дерево дуба звичайного за №20/6 в Партизанському лісництві.
Комісія відібрала нові ПЛНД ялини європейської, плюсове дерево дуба звичайного та атестувала родинну плантацію модрини. Всі насадження є першого класу бонітету й перебувають у доброму стані. В цих насадженнях необхідно провести комплекс робіт по формуванню та оформленню постійних лісонасінних ділянок у натурі згідно з діючими вимогами.
Насіннєва база ДП «Славутський лісгосп» буде приведена до відповідного стану і збагачена за рахунок перспективної лісонасіннєвої плантації модрини європейської, яку атестувала комісія. Підприємство в подальшому зможе повноцінно використовувати родинну плантацію протягом 25-30 років, заготовляючи генетичнопокращене насіння для задоволення потреб власного лісокультурного виробництва.
Прес-служба Славутського лісгоспу.