Працювали ефективно, але резервів ще багато

Під головуванням начальника управління Петра Пешка відбулося засідання колегії Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства, на якому детально проаналізували підсумки господарсько-фінансової діяльності підвідомчих підприємств за 2018 рік. Йшлося не тільки про досягнення, а й про недопрацювання, упущені можливості для ще більшого зростання.

Перший заступник начальника управління-головний лісничий Павло Золотий зупинився на веденні лісового та мисливського господарства. Він, зокрема, зазначив, що торік при плані 900 створено 1034 гектари лісових культур. Перевиконано завдання з доглядів за культурами, заготівлі  насіння дуба й хвойних порід. Ці та інші показники свідчать, що в звітному періоді підприємства працювали краще, ніж позаторік. Разом з тим виступаючий загострив увагу на необхідності розширення асортименту порід при заготівлі насіння для створення в перспективі більш стійких у нинішніх кліматичних умовах мішаних культур. Було піддано  аналізу рубки формування й оздоровлення лісів, вартість створення нових культур у розрізі кожного підприємства. Також йшлося про охорону лісу від пожеж, лісопорушень і браконьєрства.

Заступник начальника управління-начальник відділу використання лісосировинних ресурсів Юрій Безноско зупинився в своєму виступі на лісопромисловій діяльності. Від усіх рубок торік одержано 653 тисячі кубометрів ліквідної деревини – на 7,5 відсотка більше, ніж в попередньому звітному періоді. Виступаючий зупинився на якості відводів, сортиментній структурі при лісозаготівлях. Він  зазначив, що  власна переробка низькосортної деревини зросла майже вдвічі і становила торік 35900 кубометрів. Більше ніж втричі зросла заготівля тріски паливної, яка є альтернативою газу. Ю.Л.Безноско також проінформував, як підвідомчі підприємства перейшли на нові, гармонізовані з європейськими стандарти оцінювання деревини.

Виступаючи на колегії, заступник начальника управління Олександр Семенець зокрема сказав, що за звітний період  реалізовано продукції  на суму понад 800 мільйонів гривень – на 27  відсотків більше в порівнянні з   попереднім роком.  Серед підвідомчих підприємств управління всі наростили продаж продукції.  Найбільше – Летичівський, Ярмолинецький та Славутський лісгоспи. Усі підприємства спрацювали без збитків. Чистий прибуток склав 19 мільйонів 506 тисяч гривень –  106,4 відсотка в порівнянні з позаминулим роком.   До державногобюджету спрямовано 14 мільйонів 629 тисячгривеньчистого прибутку – на 894 тисячі гривень більше, ніж у 2017 році.

На ведення усього комплексу  лісогосподарських робіт підприємствами управління використано 305,7 млн. грн., з них лише 3,6 млн. грн. з державного бюджету, тобто один відсоток.

    Торік лісопродукцію реалізовували в основному на внутрішній ринок. Вітчизняним виробникам її продано на 736 млн. грн. – 126 відсотків у порівнянні з попереднім звітним періодом.  Експортовано продукції лише на суму близько 65 млн. грн.

Вартість знеособленого кубометра реалізованої деревини склала 1203 грн. – на 184 грн. більше, ніж у 2017 році.  Це один з найкращих показників серед підприємств галузі.

Середньомісячна заробітна плата одного  штатного працівника

збільшилася за звітний період на 4035 грн. і склала 17490 грн. Вона є найбільшою в галузі.Серед двадцяти п’яти підприємств галузі, що мають найбільшу заробітну плату, – п’ять підприємств Хмельницького ОУЛМГ.

Реалізація продукції на одного штатного працівника по управлінню збільшилася за звітний період  на 110 тис.грн. (+ 29%) і склала 488 тис. грн. при середній по Держлісагентству  350 тис.грн. Хмельницьке ОУЛМГ з цього показника на третьому місці  після Київського ОУЛМГ – 545 тис.грн та Черкаського ОУЛМГ – 509 тис. грн.

Серед двадцяти п’яти підприємств галузі, що мають найбільшу продуктивність праці штатних працівників, Славутське ЛГ – третє, Ярмолинецьке ЛГ  – двадцять перше, Шепетівське ЛГ – двадцять п’яте.

За звітний період на капітальні інвестиції використано 35 мільйонів 895 тис. грн.  Вониперевищили планові показники на 15 мільйонів 274 тис.грн.

    До бюджетів усіх рівнів внесено майже 242 млн. грн. – на 57 млн. грн. більше  попереднього року. Єдиного соціального внеску сплачено 76 млн. грн. – на 17 млн. грн. більше, ніж попереднього звітного періоду.

   Аналізуючи стан охорони праці на підвідомчих підприємствах, заступник начальника управління Володимир Колесник зазначив, що другий рік поспіль лісгоспи збільшують витрати на охорону праці. Тільки торік на механізацію навантажувально-розвантажувальних робіт, придбання спецодягу, різних засобів захисту  та інше витрачено 4,3 мільйона гривень. Все це, а також постійні перевірки й навчання з охорони праці стали запорукою того, що торік  на виробництві не сталося жодного  випадку з летальним наслідком. Виступаючий також зупинився на проблемах лісосічних робіт, атестації робочих місць.

   Підбиваючи підсумки діяльності підвідомчих підприємств у минулому році, начальник управління П.С. Пешко подякував колективам за сумлінну працю. Разом з тим він наголосив на необхідності наростити власну переробку деревини, подбати про розширення ринку збуту продукції, а також ретельно проаналізувати витрати підприємств, щоб зміцнити їхню платоспроможність.

    Гаряче проходив на колегії  захист керівниками підприємств програми реалізації недеревної продукції та декоративного посадкового матеріалу на 2019 рік. Враховуючи коньюнктуру ринку, прийнято рішення приділити цьому напрямку особливу увагу, щоб істотно збільшити випуск недеревної  продукції.

На засіданні колегії підбито підсумки трудового суперництва за 2018 рік. Переможцем з врученням перехідного прапора визнано Ярмолинецький лісгосп, де директором І.І. Кирилюк. Друге місце посів Новоушицький лісгосп (директор П.А. Стецюк), третє – Летичівський лісгосп ( директор В.М. Сивун).

Також розглянуто низку інших питань діяльності підвідомчих підприємств управління.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

IMG_0016 IMG_0025 IMG_0034 IMG_0041 IMG_0006 IMG_0015

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*