Провели облік чисельності дичини

У Шепетівському лісгоспі завершився щорічний облік чисельності диких парнокопитних та хутрових тварин, що тривав з 25 січня до 14 лютого. Було охоплено 26,5 тисячі гектарів мисливських угідь, закріплених за підприємством. До відповідальної справи залучили мисливствознавців, єгерську службу та лісову охорону підприємства, представників громадськості.

Обліковці використовували такі методи:

–         шумовий прогон (нагон) на частині території (пробних ділянках);

–         спостереження в місцях підгодівлі;

–         картковий облік дичини (індивідуально по лісовому обходу).

Таксація звірів є дуже важливою і відповідальною, адже на основі її результатів визначаються ліміти використання диких тварин у мисливському сезоні, необхідність повної чи часткової заборони промислу того чи іншого виду тварин.

За результатами таксації видно, що популяції основних видів мисливської фауни щорічно збільшуються в мисливських угіддях підприємства. Так, за рік популяція кабана дикого зросла на чотири особини і становить 126 голів. Популяція козуль також має позитивний приріст і зараз становить 546 особин.

Слід зауважити, що відбувся приріст чисельності всіх видів тварин, які підлягають обліку.

Приємно відзначити, що і червонокнижні види тваринного світу все частіше зустрічаються в лісових масивах Шепетівщини. Так в лісі можна побачити лося, видру, норку американську, тхора лісового. Це свідчить про належне ведення мисливського господарства.

Прес-служба Шепетівського лісгоспу.

 

podkormka_kosul kosuli_na_opushke 1356432261reforma2_5c2f3db5c9e61

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*