Просимо тимчасово утриматися від відвідування пам’ятки природи «Озеро Святе»

Починається черговий сезон відпочинку на природі. Все більше людей з’являється поблизу річок, в парках та лісових масивах.
Одне з найвідоміших місць відпочинку в нашому регіоні є «Озеро Святе». Це найбільше озеро природного походження, що розташовується неподалік міста Ізяслава, на території ДП «Ізяславське лісове господарство» та входить до складу Національного природного парку «Мале Полісся». Водойма має велику популярність як місце для відпочинку та проведення часу на природі.
Зараз озеро переживає не найкращі часи. Сильно знизився рівень води, змінилась її якість, довкола озера з’явилось багато сухих дерев, які несуть небезпеку оточуючим. Всьому цьому є ряд причинно-наслідкових зв’язків: озеро живиться поверхневими водами, яких зараз недостатньо для його наповнення. В останні роки в зв’язку із зміною клімату випадає менше опадів, рівень ґрунтових вод сильно знижується (міліють ставки, річки, озера, висихають джерела та криниці ). Зниження рівня ґрунтових вод призвело до виснаження рослинного покриву (коріння рослин та дерев майже не дістає водного горизонту). Як наслідок, відбувається ослаблення своєрідного імунітету. Далі вже починають свою чорну роботу стовбурні шкідники, результатом діяльності яких є велика маса сухого пошкодженого лісу.
На перший погляд,  ці дерева виглядають міцними й непохитними, однак  це не так. Адже внаслідок діяльності різних типів шкідників та грибковах хвороб коренева система фактично зруйнована, і навіть невеликий подих вітру може спричинити падіння дерев.
Щоб вирішити цю проблему, необхідно провести низку санітарно-оздоровчих заходів на даній території. Здійснити їх oперативно  неможливо у зв’язку з тим, що «Озеро Святе» має статус комплексної пам’ятки природи загальнодержавного значення та входить до НПП «Мале Полісся». Проведення даних заходів потребує відповідної дозвільної документації, отримання якої займає чимало часу.
Адміністрація НПП «Мале Полісся» та ДП «Ізяславське лісове господарство» наполегливо рекомендують мешканцям та гостям регіону утриматися від відвідування цієї території, аби не ризикувати своїм здоров’ям та майном.

Прес-служба НПП «Мале Полісся».
Прес-служба ДП «Ізяславське лісове господарство».,

8 1 2 3 4 5 6 7

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*