Підвищення продуктивності лісів

   Для забезпечення підвищення продуктивності лісів, поліпшення їх корисних властивостей, задоволення потреб суспільства в лісових ресурсах велике значення має відтворення, охорона та захист лісів.

  Господарська діяльність Старокостянтинівського лісгоспу спрямована на цілеспрямоване і ефективне виконання  повного комплексу лісогосподарських, лісозаготівельних, лісовідновних заходів, спрямованих на раціональне невиснажливе використання і відтворення лісових ресурсів з метою охорони навколишнього середовища.

    Запроектований  на підприємстві загальний щорічний обсяг користування лісом від усіх видів рубок складає 58,2 тисячі кубометрів ліквідної деревини або 82 відсотки від середнього приросту насаджень. Питома вага головного користування від загальної заготівлі деревини становить 49 відсотків.

   У рубки догляду запроектовані всі насадження, які потребують їх невідкладного проведення. Щорічно ці заходи здійснюються на площі   близько 600 га, в тому числі рубки догляду в молодняках  –  360 га. Санітарні рубки запроектовані в насадженнях на поточний рік заплановані на площі 318 га. Станом на 1 червня їх проведено на площі  44 га .

 Проведення рубок формування і оздоровлення лісів підвищить стійкість насаджень, поліпшить їхній санітарний стан, збільшить загальну продуктивність.

  Виконання запроектованих лісовпорядкуванням заходів  значною  мірою буде сприяти підвищенню продуктивності лісів, поліпшенню санітарного стану деревостанів, посиленню захисних кліматорегулюючих   функцій лісу.

   До речі, за попередні шість років збільшено площі найбільш цінних насаджень дуба звичайного  на 383,2 га.

Прес-служба ДП « Старокостянтинівський лісгосп».

grrrrr

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*