Ретельний догляд за кожним пагоном

Потрапивши до лісу, скажімо в пошуках грибів, а ще на зрубану ділянку, людині й справді, здається, що лісівники тільки й те роблять, що вирубують ліс. Де необізнаному серед різнотрав’я розгледіти молоденькі лісові культури? Розгледіти одне, а ще зрозуміти, що після того, як сіянці висадили у відкритий грунт, у лісівників настає новий етап лісорозведення. Бо з цього часу розпочинається ретельний догляд за кожним молодим пагоном, щоб його не пригнічували, не заглушили супутні рослини, не пошкодили звірі.

Цей етап лісівники називають «догляд за культурами» і триватиме він до п’ятирічного віку, часу, коли молодому деревцю не страшне буяння лісового різнотрав’я.

У ДП «Летичівське лісове господарство» за перше півріччя поточного року зроблено догляд за лісовими культурами на площі 255 га, що більше запланованого на 12 га.

Способів догляду – декілька. Це – прокошування, дискування, обробіток кущорізом, а також аерозольний спосіб. Найважчим, проте найефективнішим способом є просапування. Без звичайних сап в дбайливих руках лісокультурниць не обійтися. Розповідає про їхню роботу і називає імена помічник лісничого Бохнянського лісництва С.Б.Корінчук. « Віта Станіславівна Гоцман, Людмила Романівна Шварц, Наталя Володимирівна Богдан, Алла Олександрівна Касянова виконують великий обсяг роботи. За два тижні просапали 3 га насаджень сосни. Старанні, трудолюбиві. Робота не з легких, проте люблять те, що роблять, бо люблять ліс», – каже Сергій Борисович і наводить приклади із щоденних лісових буднів. Вони різноманітні, як і сам догляд. Від обробітку від бур’янів переходять до обприскування від грибків у місцях де висока вологість. Нарізають живці на маточнику (з догляду за декоративною шкілкою: туєю, ялівцем, самшитом, кипарисом, тисом ягідним).

Мають встигнути все, бо організовують роботу так, що кожен ранок починають з того, що більше потребує робочих рук. Доглядом, коли це нагально, займаються всі, долучаються і лісники, і лісоруби.

У тому, щоб на зрубаній ділянці зашелестів молодим гіллям ліс, зацікавлені всі. Від тракториста, який дискує міжряддя, до інженера лісових культур. Бо як і лісокультурниця, так і кожен лісівник знають, що від їхнього внеску залежить продуктивність лісових насаджень. А любитель-грибник вже наступного сезону побачить результати роботи лісівників.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*