РОБОТУ ЛІСОКОМУНАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ – НА РІВЕНЬ ВИМОГ ЧАСУ

У департаменті агропромислового розвитку Хмельницької облдержадміністрації відбулася нарада керівників лісокомунальних підприємств. У її роботі взяли участь заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко, заступник директора департаменту агропромислового розвитку Вадим Конончук, перший заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Хоптинець.

Розглянуто питання діяльності лісокомунальних підприємств у сучасних умовах, економічної ефективності ведення лісового господарства, впорядкування обліку деревини, участі в аукціонах з продажу лісоматеріалів.

З інформацією про роботу лісокомунальних підприємств виступив генеральний директор об»єднання Іван Валівоць, який повідомив, що за період їхньої діяльності з 2001 по 2015 рік лісорозведення здійснено на площі 6437 гектарів, що на 283 гектари більше, ніж зрубано лісу. А ще заліснено 523 га земель, непридатних для сільськогосподарського виробництва. Заготовлено 1,8 мільйона кубометрів ліквідної деревини. Майже вся вона  реалізована на внутрішньому ринку, в основному для потреб сільського населення та  закладів соціально-культурного призначення на селі.

На нараді зазначалося, що при використанні земель лісового фонду, які надані у користування лісокомунальним підприємствам, допускаються непоодинокі випадки порушень чинного законодавства, вимог Земельного та Лісового кодексів України.

Виступаючи на нараді, перший заступник начальника Хмельницького ОУЛМГ  Володимир Хоптинець наголосив на необхідності удосконалити роботу  лісокомунального об»єднання. Треба запровадити електронний облік деревини,  всю лісопродукцію реалізовувати на біржових торгах. Слід приділити більше уваги  лісовідновленню та охороні лісу від незаконних рубок. Враховуючи те, що  лісокомунальні підприємства засновані районними радами, рекомендувати райрадам заслухати звіти їхніх керівників. А оскільки в області в кількох районах  лісами опікуються сільські ради,  конче необхідно передати ці ліси районним лісокомунальним підприємствам.

Заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко поставив завдання керівникам лісокомунальних підприємств  розробити рекомендовані нормативи для реалізації лісоматеріалу; проводити санітарно-оздоровчі заходи тільки при наявності відповідної документації і лісорубного квитка;  забезпечити заходи протипожежної безпеки.

Прес-служба  Хмельницького ОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*