ВІДТВОРИМО ЛІСИ РАЗОМ

Напередодні Міжнародного дня лісу, який відзначають 21 березня, в Києві відбулася всеукраїнська науково-практична конференція «Відтворимо ліси разом». Участь у ній взяли відомі науковці, екологи, лісівники, викладачі, керівники учнівських лісництв.

Хмельниччину  представляли керівник зразкового учнівського лісництва «Пліщинське» Зведенюк М.А., інженер лісових культур ДП «Шепетівський лісгосп» Кирильчук А.О., фахівець з екологічної освіти НПП «Мале Полісся» Лукащук Ю.О.

Учнівське лісництво є однією з ефективних форм екологічного виховання підростаючого покоління. В Україні функціонує 543 шкільних лісництва, де займається понад 18 тисяч учнів. Для покращення їхньої роботи на конференції розглянуто низку питань, зокрема  – інноваційні науково-освітні та лісогосподарські основи організації роботи учнівських лісництв, формування екологічних знань учнів щодо балансу лісових систем та життєдіяльності лісових звірів і птахів та інші.

Керівники учнівських лісництв під час роботи дискусійних майданчиків мали змогу поділитися проблемами, які виникають перед лісництвами, досягненнями учнів та методикою роботи з ними.

Було розроблено рекомендації, до яких увійшли найкращі напрацювання та передовий досвід керівників лісництв.

Всі учасники конференції отримали сертифікати.

Прес-служба Шепетівського лісгоспу.

1 2

РЕЗУЛЬТАТИ ДОДАТКОВИХ ТОРГІВ

 

16 березня 2018 р. лісові господарства Хмельницького ОУЛМГ провели додаткові публічні торги з продажу необробленої деревини заготівлі першого кварталу 2018 року.

У торгах взяло участь  25 деревообробних підприємств Поділля та інших регіонів України. Всього реалізовано 89 відсотків  або 2,3 тис. кубометрів  із 2,6 тис. кубометрів, виставлених на продаж.  Виручка від реалізованої деревини складе 5,6 млн. грн.

Отримані кошти будуть спрямовані на розвиток лісового господарства області.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

У Кам”янець-Подільському лісгоспі відбулася конференція трудового колективу

Адміністрація   ДП “ Кам”янець-Подільський  лісгосп” та профспілковий комітет  прозвітували   на  конференції  трудового колективу  про виконання умов колективного договору за минулий рік.

На конференцію  делегували своїх посланців усі підрозділи підприємства.   В її роботі  також взяли участь  начальник Хмельницького ОУЛМГ П.С. Пешко та голова  обкому галузевої профспілки В.М. Лісовий.

Про здобутки та проблеми підприємства доповів  директор Валерій Пустильний. Він відзначив, що колектив  успішно виконав виробничу програму. Зокрема, відновлення лісів проведено на площі 43 га,   рубки формування та оздоровлення лісів – на площі 1070 га, від усіх видів рубок  заготовлено 30,5 тисяч кубометрів ліквідної деревини,  обсяг реалізації продукції  проти минулого року  збільшився на 128 % і склав 39 млн. грн.,   середньомісячна зарплат зросла на 145,9%.  Значні  кошти спрямовано   на  придбання  техніки,  освоєння нових виробничих технологій, охорону праці та задоволення  соціальних  потреб працівників.

Про роботу профспілки  відзвітував  голова профспілкового комітету  Анатолій Сушарник. Вінна конкретних фактах підтвердив роботу підприємства  з виконання колективного договору.  зазначивши, що адміністрація  дотримувалась  колективного договору і створення  працівникам умов  для виконання виробничих завдань та норм виробітку.

Профспілка чимало зробила для створення безпечних умов праці, дотримання соціальних гарантій працівників. Так, виділялась нецільова благодійна допомога працюючим, ветеранам та пенсіонерам, приурочена до свят та ювілейних дат. Найкращі працівники в індивідуальному трудовому змаганні отримали грошові винагороди та грамоти.

Перед присутніми  виступили  начальник Хмельницького ОУЛМГ  П.С. Пешко  та голова  обкому галузевої профспілки В.М.Лісовий .

В обговоренні звітів взяли участь представники підрозділів, висвітлюючи здобутки  та наболілі проблеми.  Виступаючі оцінили роботу профспілки задовільною, а колективний договір – виконаним.

На конференції прийнято  колективний договір лісгоспу на 2018 рік з внесеними змінами та доповнення.

Прес-служба Кам’янець-Подільського лісгоспу.

1 2

ПРИЙНЯЛИ КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР

ДП «Хмельницьке лісомисливське господарство» відбулася профспілкова конференція. У її роботі взяли участь начальник Хмельницького обласного  управління лісового та мисливського господарства П.С.Пешко, голова обкому профспілки працівників лісового господарства В.М.Лісовий, директор ДП «Хмельницьке лісомисливське господарство» І.В. Бурковський, голова первинної профспілкової організації П.П. Мудрий, делеговані члени профспілки та керівники виробничих підрозділів підприємства.

І.В. Бурковський ознайомив присутніх з пріоритетними напрямами діяльності та виробничими здобутками підприємства в  2017 році. Так, створено 93 га лісових культур на зрубах   -  на 32,9%  більше плану.  Проведено догляд за лісовими культурами в ДЛФ на площі 624 га (при плані 300 га). В лісових розсадниках вирощено майже 227 тис. шт. посадкового матеріалу. Заготовлено 5 тонн лісового насіння. Рубки догляду  проведені на площі 598 га. Здійснено заходи  з оздоровлення лісових насаджень на площі 204 га. На площі 2867 га  проведені лісопатологічні обстеження на наявність шкідників і хвороб лісу. В лісах підприємства недопущено жодної  лісової пожежі.

На ведення  лісового і мисливського господарства  та створення захисних лісових насаджень підприємство  в 2017 р. спрямувало 35 млн. 824,8 тис.грн. За звітний  рік в бюджет всіх рівнів сплачено 31 млн. 101 тис.грн. Капітальні вкладення у виробництво  склали 3 млн. 806 тис.грн.

Комплексні заходи  з охорони праці   були заплановані на суму 193 тис. грн., а фактичні витрати склали 261 тис.грн.

Підприємство  надало  допомогу працюючим на суму  2 млн. 101,2  тис.грн. Крім того  було виплачено премії за виробничі результати на суму 10 млн. 137 тис.грн. та винагороду за вислугу років у сумі 2 млн. 604 тис.грн.

Директор підприємства розповів присутнім про плани із  запровадження програми стратегічного розвитку лісового господарства. Зокрема, планується  створити  Хмельницький центр вирощування посадкового матеріалу на базі ДП «Хмельницьке ЛМГ», який  працюватиме за світовими стандартами.

Голова профкому П.П.Мудрий  зазначив, що     з профспілкових коштів було використано :

на культурно-масову роботу  – 80,9 тис. грн..

на придбання  спортивно- господарсько  інвентаря – 30,2 тис. грн..

на оздоровлення працюючих і дітей – 37,9 тис. грн.

Головний економіст О.О. Омельчишин  ознайомив учасників конференції з проектом колективного договору на 2018-2020 роки.

Перед присутніми виступили начальник  обласного  управління лісового та мисливського господарства П.С.Пешко, голова обкому профспілки працівників лісового господарства В.М.Лісовий.

У ході конференції було укладено Колективний договір на 2018 -2020 роки.

Прикметною особливістю новоукладеного Колективного договору є те, що його дія поширюється на всіх найманих працівників, незалежно від того, чи є вони членами профспілок, а також за взаємною згодою – на членів сімей працівників та пенсіонерів, які вийшли на заслужений відпочинок, відпрацювавши на підприємстві до виходу на пенсію не менше 10 років.

Прес-служба Хмельницького ЛМГ.

04 02

ПРОВЕДЕНО ОБЛІК ДИЧИНИ

Державна лісова охорона, мисливствознавці, користувачі мисливських угідь, екологи, представники громадськості провели черговий облік дичини на Хмельниччині.     Найбільше звірів у  мисливських угіддях, де користувачами є державні лісогосподарські підприємства. Передусім, це – лісгоспи північної зони. Так, у володіннях Шепетівського й Славутського лісгоспів мешкають 405 і 307 козуль відповідно. На Шепетівщині й Ізяславщині найбільше диких кабанів – 118 і 57 відповідно. Почала зростати кількість лося, який занесений нещодавно до Червоної книги. Особливо побільшало його в Славутському лісгоспі. Нині в лісах області маємо 68 лосів.

Поступово зростає поголів»я плямистих оленів. Переважно вони розселилися в лісових угіддях, де користувач – товариство з обмеженою відповідальністю «Клуб мисливців Поділля». Тут є 115 оленів, а всього їх в області – 135.

Під час обліку підраховували й кількість зайців, лисиць, бобрів, борсуків, куниць, видр, ондатр та інших видів звірів. Також обліковували птахів: фазанів, сірих куріпок. Кількість цих пернатих значно зросла.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

 

Не зривайте первоцвіти!

indexУ багатьох країнах підсніжник білосніжний (звичайний) і білоцвіт весняний називають ключами від весни. Майже одночасно, але дещо згодом  з”являються  ведмежа цибуля, анемона лісова,печіночниця  звичайна, фіалка запашна,  ряст.   Але разом із весняною  природою прокидаються від зимової сплячки і збирачі квітів, які у великій кількості  заготовляють їх і збувають тим, хто ще не усвідомлює важливості збереження довкілля, хто сприяє квітковому бізнесу заради короткочасного споглядання провісників дикої природи. Від таких  дій  біднішає  флора  лісів ,  у першу чергу тих, що прилягають до населених  пунктів.

Заради миттєвої  насолоди  красою  рослинзавдається  непоправна  шкода  природі , виникає  загроза  зникнення  деяких  видів. Через це рослини,  які  перебувають під  загрозою  знищення, занесені  до Червоної  книги  і збір їх  – заборонений.  Працівники  Старокостянтинівського  лісгоспу  звертають вашу увагу на те, що зривання  на букети  чи  викопування  для саду первоцвітів  кваліфікується  як  адміністративне  правопорушення  і  карається  штрафом.

Цією статтею ми  ще раз закликаємо  громадян  утримуватися  від   походів  у ліс  за  первоцвітами та привернути увагу тих, хто, не зважаючи на заборону збору і продажу первоцвітів, які занесені до Червоної книги України, все ж таки намагаються займатись «квітковим промислом».      Не забуваємо і народне повір’я:“Хто дарує підсніжники, той не кохає, бо кохання буде таким скороминучим, як життя первоцвітів у неволі.        

 Прес-служба Старокостянтинівського  лісгоспу

 

21 березня в Україні стартує акція Держлісагентства “Майбутнє лісу у твоїх руках”

З 21 березня 2018 року, у Міжнародний день лісів, в Україні стартує щорічна акція Державного агентства лісових ресурсів «Майбутнє лісу у твоїх руках». Вона триватиме протягом місяця – до Дня довкілля, який цього року в Україні відзначається 21 квітня.

Варто зазначити, що Міжнародний день лісів започаткований Генеральною Асамблеєю ООН з 2012 року. Щороку він проходить під різними галсами. У 2018 році він відбуватиметься під гаслом «Ліси та населені пункти».

В Україні ж фактично це означає початок лісокультурної кампанії. Державні лісогосподарські підприємства розпочинають відтворювати лісові насадження на минулорічних зрубах та створювати нові ліси*.

Заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар закликав всіх охочих долучитися до акції та протягом місяця висаджувати ліс разом з лісівниками.

«Метою акції є виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, забезпечення зацікавленості у збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки у лісі. Для нас важливо надати можливість учнівській молоді, представникам громадськості та загалом всім бажаючим взяти участь у створенні лісів, а також підвищити довіру громадян до діяльності лісогосподарської галузі», – підкреслив Володимир Бондар.

Також під час акції буде приділена увага до проведення ознайомчих та пізнавальних заходів (екскурсії, тематичні зустрічі, лекції тощо).

«Ми закликаємо, щоб до нашої акції з посадки лісу долучалися родинами. Проводитимуться дні лісу для малюків та учнів молодших класів, озеленення територій будинків-інтернатів спільно з вихованцями закладу, екскурсії до лісу. Тож, відтворимо ліси разом!», – наголосив заступник Голови Держлісагентства.

Зазначимо, що у 2017 році в акції взяли участь майже 30 тис. громадян, що стало своєрідним рекордом. Сподіваємося, що цього року разом ми зможемо побити цей рекорд.

Переробка деревини – перспективний напрям діяльності ДП «Летичівський лісгосп»

Мораторій на експорт лісу-кругляка продовжує рухати вперед українську деревообробну галузь. Йдеться  вже не лише про короткостроковий економічний ефект, а й про довгостроковий вплив на ринок у цілому. В цьому напрямку активно працює ДП «Летичівський лісгосп».

Враховуючи попит ринку на продукцію переробки та наявність сировини для переробки,  підприємство прийняло рішення модернізувати деревообробне обладнання. Наприкінці минулого року купили стрічкопильний верстат МЕВОR продуктивністю майже тридцять кубометрів за зміну. Він успішно використовується на Деражнянському пункті переробки деревини.  В лютому  2018 року  придбали на лізингових умовах стрічкопильний верстат ВУУД МАЙЗЕР ЛТ-70 вартістю мільйон 211 тисяч гривень. Його продуктивність – 25 кубометрів за зміну. Верстат працює на Летичівській дільниці переробки деревини.

Це обладнання дозволить збільшити обсяги виробництва і відповідно – реалізацію продукції переробки деревини. Виросте заробітна плата працюючих, а також  з»являться додаткові робочі місця. Крім того, сучасне обладнання дає змогу автоматизувати процес переробки деревини, вивільнити працівників від важкої фізичної праці.

Робота в напрямку збільшення деревообробки дасть свій позитивний ефект, адже кожен новий етап обробки пиломатеріалів збільшує додану вартість деревини, а додатково зароблені кошти залишатимуться в українській економіці.

Прес-служба Летичівського лісгоспу

2 1

БЕРЕЖІТЬ ПЕРВОЦВІТИ!

Після сходу снігового покриву на галявинах і узліссях з’являються  первоцвіти, сповіщаючи про прихід весни. Ефемероїди, так називають ранньоквітучі рослини, мають короткий період вегетації,  рано зацвітають і швидко відцвітають.  Більшість першоцвітів стали  рідкісними та зникаючими та потребують охорони. Серед занесених до Червоної книги рослин на Хмельниччині, можна зустріти підсніжник звичайний, зозулині черевички справжні, шафран Гейфеля, медвежу цибулю, сон великий, любку дволисту, чемерник чорний. Зростають вони й у лісах Ізяславщини.

Збирання первоцвітів шкідливе для природи. Зриваючи  квіти, ми не даємо можливості утворити рослині насіння, до того ж пошкоджуємо сусідні квіти, ламаємо стебла, бруньки. Також нерідко рослини вириваються з коренем, що призводить до повного їх знищення. Поряд з тим, зриваючи квіти, ми руйнуємо лісову підстилку, порушуючи лісовий біоценоз в цілому. Збирачі квітів не задумуються, що зірвавши одну квітку, ми губимо 15-20 насінин. А це нове покоління.

Працівники Ізяславського лісгоспу наголошують: будь-який збір або пошкодження рідкісних рослин суворо забороняється. За порушення вимог природоохоронного законодавства передбачена адміністративна відповідальність у вигляді  накладення штрафу. Розмір штрафу – від ста  до двохсот п’ятнадцяти  неоподатковуваних мінімумів, тобто від 1700 до 3655 гривень.Збираючи та продаючи первоцвіти, ми знищуємо їх, а купуючи – допомагаємо знищувати. Рідкісні весняні квіти краще не чіпати: вони красиві в природному середовищі.

Бережіть природу! Будьте свідомими і не губіть декоративні дикоростучі рослини лише задля капризу насолодитися їх  красою кілька днів.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу

 

Від торгів деревиною – 90 мільйонів гривень

7 березня 2018 року товарна біржа «Подільська» та державні лісогосподарські підприємства Хмельницького ОУЛМГ з участю директорів десяти  лісгоспів  провели торги з продажу необробленої деревини заготівлі другого кварталу 2018 року.

Успішному  їх проведенню  передувала активна інформаційна діяльність товарної біржі та роз’яснювальна робота біржового комітету, які в пресі та на сайті біржі оприлюднили « Біржові бюлетені» та надали вичерпні відповіді на безліч питань потенційних клієнтів.

Хороший результат торгів не забарився . Всього продано 41 тис. кубометрів деревини, що становить 98,3 % від загального обсягу виставлених лотів. Очікувана виручка буде становити  90,11 млн. грн.

У торгах взяли участь 154 деревообробних підприємства області та інших регіонів України. За оцінкою деревообробників – торги пройшли на високому рівні.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.