ТАКІ ПЕРЕВІРКИ ПОКРАЩУЮТЬ СТАН ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ

Державне агентство лісових  ресурсів України  детально проаналізувало стан охорони праці на підвідомчих підприємствах  в 2017 році. З»ясувалося, що травмовано 28 працівників, в тому числі 7 осіб загинуло.

З метою виконання наказу Держлісагенства в період з 10 по 20 жовтня у лісових господарствах  Хмельницького обласного управління  проведено перевірки стану охорони праці на лісозаготівельних роботах і на автотранспорті силами спеціалістів з охорони праці.

Перевірки були спрямовані на вдосконалення та вирішення  питань з охорони праці й техніки безпеки. Дуже важливо керівникам  підрозділів,  які перевіряли,  зробити  висновки, що в майбутньому  допоможуть  вдосконалити охорону праці на підприємстві.  Так,  у  Партизанському лісництві ДП «Славутський лісгосп» інженеру з охорони  праці   Кам»янець – Подільського лісгоспу А.А.Сушарнику продемонстрували  роботу  багатоопераційної машини «Харвестер» ТОВ «Еталонагротрейд». Як зазначив лісничий Віталій Климчук, валочна машина  замінює роботу десяти вальників і дає  виробіток по заготівлі і вивозці 150 -200 кбм деревини за зміну.   Спеціальна техніка не лише валить дерево, але й очищає його від гілок, розкряжовує на сортименти заданих розмірів та складає  у штабелі для зручного навантаження  автотранспорту.

Під час знайомства з роботою машини, погодилися, що необхідно збільшувати частку механізованої заготівлі  деревини, в першу  чергу тому, що це новий рівень безпеки працівників при виконанні робіт з підвищеною небезпекою.

Висновки й рекомендації з покращення стану охорони праці  направлено в управління для аналізу та створення  безпечних і нешкідливих  умов праці, профілактики виробничого травматизму й покращення роботи підприємств з питань охорони праці.

Як показала практика, такі взаємоперевірки підприємств істотно поліпшують стан безпеки праці, сприяють зменшенню травматизму.

Прес-служба ДП «Славутський лісгосп». 

03 01 02  

ХІ обласна дитяча науково-практична конференція

На базі Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді відбулася ХІ обласна дитяча науково-практична конференція з питань виконання школярами Хмельниччини дитячих науково-дослідницьких робіт в галузі природничих наук, сільського та лісового господарства.

Відкрив її директор Хмельницького ЕНЦУМу В.В.Климчук.   Активну участь у заході взяли провідний науковий співробітник Національного природного парку «Мале Полісся» М.М.Белінська і спеціаліст Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства  Є.А.Клок.

Працювали дві секції: «Лісового та сільського господарства» і «Екології, біології та біохімії», у яких школярі загальноосвітніх й позашкільних навчальних закладів представляли  наукові роботи.

За підсумками науково-практичної конференції всі учасники-доповідачі були нагороджені грамотами й подяками.

Прес-служба НПП «Мале Полісся».

1 2 1

АВТОТРАНСПОРТНИЙ ПІДРОЗДІЛ – НА ВИДУ

Ізяславський лісгосп має потужний автотранспортний підрозділ –  понад 80 одиниць техніки, що використовується  для виконання всього комплексу лісогосподарських робіт, починаючи від підготовки грунту під створення лісових насаджень і закінчуючи вивезенням деревини.  Для обробітку грунту, трелювання та навантаження деревини використовують трактори, укомплектовані плугами,  захватами та маніпуляторами. Перевозять деревину  19 автомобілів ЗІЛ-131, чотири з яких оснащені маніпуляторами. Вивезення хлистів на нижній склад  здійснюють 3 автомобілі ЗІЛ 131 ЛТ-25. З початку року було вивезено на нижній склад близько 50 тисяч   кубометрів деревини. Лісгосп також має легкові автомобілі, автомобілі УАЗ, ГАЗ-66, автобуси. Останніми  перевозять працівників до місця роботи та додому.

Протипожежна техніка налічує 2 пожежні автомобілі (ЗІЛ-131 та ГАЗ-66), 2 автоцистерни об’ємом 10 000 та 5 000 літрів, які використовуються не тільки для гасіння лісових пожеж, а й за потреби допомагають Ізяславській службі порятунку протидіяти стихії.

Ремонт автомобільної техніки здійснюють у ремонтно-механічній майстерні, де постійно трудяться 5 працівників – токар, електрогазозварник, коваль, слюсар з ремонту автомобілів, слюсар з ремонту бензопил.

Навесні працівники ДП «Ізяславський лісгосп» спільно з волонтерами   капітально відремонтували та відправили в зону АТО два автомобілі УАЗ. Також по можливості здійснюються ремонт техніки, що була задіяна в зоні бойових дій. Крім того було передано в зону АТО 3 одиниці власної техніки – екскаватор, автомашини ЗІЛ-130, ГАЗ-66, який вже повернувся.

Колектив автогаража нараховує 56 чоловік. Середньомісячна зарплата  за 9 місяців на одного працівника склала понад 13 655 грн. Працівники автотранспортного підрозділу спільно з трудівниками інших підрозділів  досягають вагомих результатів у виробництві. За перевиконання  планів працівники отримують преміальні винагороди, що є стимулом для праці та досягнення ще кращих результатів.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу.

3 1 2

УЖЕ РОЗПОЧАЛИ ОСІННЮ ПОСАДКОВУ КАМПАНІЮ

Працівники ДП «Проскурівське лісове господарство»  розпочали осінню посадкову кампанію.За короткий  проміжок часу  потрібно не лише посадити нові ліси на зрубах та здійснити доповнення лісових культур, а й підготувати грунт під весняну посадку.А ці роботи надзвичайно трудомісткі й вимагають додаткових фінансових витрат.

Цьогоріч  заплановало створити лісові культури на ділянках минулорічних зрубів площею 56 га. Навесні посаджено 47 гектарів -  32.9 га створено методом висівання жолудя та 14,1 га посадкою сіянців.  Завдання осінньої посадки буде перевиконано  за рахунок заліснення  цьогорічних ділянок, на яких проводилися рубки головного користування.

Як показала практика, найкращі результати дає  саме висівання жолудя після якісної зачистки площ від порубкових залишків та гарної підготовки грунту під посів.

Велика увага приділяється заготівлі лісового насіння. Силами лісової охорони вже заготовлено близько 300 кг жолудя, також припасають насіння інших порід, таких як: липа, клен, ясен, каштан.

Завдяки створеному  цьогоріч  базовому розсаднику, насіння буде висіяне для подальшого вирощування і надалі для заліснення нових площ та доповнення лісових культур, які цього потребують.

Прес-служба Проскурівського лісгоспу.

foto8 20160419_140921

КИРИЛЮКУ ІВАНУ ІВАНОВИЧУ – 60

КирилюкШановний Іване Івановичу! Особисто від мене, від апарату Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства, директорського корпусу прийміть найщиріші вітання з шістдесятиріччям від дня народження. Ви – вмілий, ініціативний керівник. Завдяки Вам Ярмолинецький лісгосп успішно трудиться, наполегливо впроваджує сучасні методи господарювання, дбає про примноження зелених шат краю. Ви – один з ініціаторів розвитку побічного користування.

Знають Вас на Поділлі як активного громадського діяча, якому громада довірила бути виразником її інтересів у обласній раді. Ви – великий патріот, який не тільки допомагає воїнам на Донбасі, а й сам був учасником антитерористичної операції.

У всіх починаннях  з реформування галузі, ініціативах обласного управління лісового та мисливського господарства Ви  один із найактивніших,  хто взявся впроваджувати в життя стратегію розвитку лісового господарства  на Хмельниччині.

Зичимо Вам завжди бути  енергійним, ініціативним, вірно служити Вітчизні та лісовій галузі. Міцного Вам здоров’я, наснаги на довгі літа!

Начальник управління Петро ПЕШКО

та апарат управління, директори лісгоспів.

ЙОГО ПОКЛИКАННЯ – ПЛЕКАТИ ЛІС

Директор ДП «Ярмолинецьке лісове господарство» І. І. Кирилюк пройшов трудовий шлях від простого лісоруба до директора підприємства. Він,  як кажуть у народі, зробив себе сам. Займаючи  високі й відповідальні посади, Іван Іванович виробив у характері рішучість, наполегливість,   уміння прораховувати все на кілька ходів наперед.

Вже шостий рік І.І.Кирилюк очолює  рідний  Ярмолинецький лісгосп, в якому пропрацював майже 30 років. Він – успішний керівник, впевнено  веде за собою великий і потужний колектив лісівників, відданих, як і він, своїй справі.

Іван Іванович –  депутат Хмельницької обласної ради, учасник бойових дій, люблячий чоловік і турботливий батько. Все було в житті Кирилюка: і падіння, і злети. Та він ніколи не зраджував своїм принципам. Справедливість, честь, гідність  і відданість улюбленій справі завжди були і є для нього визначальними.      Він займає активну життєву позицію, підтримує різні проекти  культурно-соціальної сфери життя району, допомагає волонтерським організаціям у підтримці воїнів АТО, малозабезпечених сімей.  Кожний член колективу лісгоспу знає, що прийшовши за порадою до директора, він її отримає, прийшовши за допомогою – він її матиме, але й за роботу спитає сповна. Адже перш за все цінує дисциплінованість та командну роботу, де ніхто не байдикує, де всі вболівають за спільну справу, де байдужим не залишається ніхто.

«Я вперед, а ви – за мною» – каже Іван Іванович. І колектив самовіддано трудиться,  здобуваючи   призові місця у трудовому суперництві серед лісгоспів області. Ярмолинецьке лісове господарство також серйозно займається побічним користуванням, яке стало одним з пріоритетів діяльності підприємства. Керівник переконаний – навіть маленький клаптик землі повинен використовуватися по-господарськи  та давати  фінансовий результат.

Бути хорошим начальником дано не кожному, але нашому колективу пощастило!  Іван Іванович – справжній професіонал своєї справи, чуйна й щедра людина.  Колектив Ярмолинецького лісгоспу вітає свого керівника з 60-річчям від дня народження. Бажаємо  Вам, Іване Івановичу, довго залишатися завзятим, умілим й цілеспрямованим, віддавати свою енергію для розквіту України, рідного підприємства. Нехай у всьому Вас супроводжує удача, а дорогу освітлює щаслива дороговказна зірка.  Миру Вам, Вашому дому та всій великій родині!

КОЛЕКТИВ ЯРМОЛИНЕЦЬКОГО ЛІСГОСПУ.

ПЛОЩІ МИСЛИВСЬКИХ УГІДЬ РОЗШИРЕНО

Рішенням сесії Хмельницької обласної ради від 27.вересня 2017 року   державному підприємству “Хмельницьке лісомисливське господарство” надано  в користування на строк до 31 грудня 2032 року   угіддя для ведення мисливського господарства загальною площею 6321,3 га на території Хмельницького району. З них 1391,7 га – лісові, 4728,5 га польові  та  201,1 га – водно-болотні площі.

Угіддя  розташовані поблизу сіл Стуфчинці, Лісові Гринівці, Давидківці. В лісових урочищах буде обладнано підгодівельні майданчики й влаштовано солонці. Лісівники тепер зможуть ефективніше займатися відтворенням та охороною дичини.

Збільшиться площа мисливських угідь і в державному підприємстві «Старокостянтинівське лісове господарство», якому рішенням сесії обласної ради передано в користування для ведення мисливського господарства 1344 гектари угідь. Це лісові масиви в Старокостянтинівському й Шепетівському районах.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

 

Кінцевий етап реалізації проекту

Команда Національного природного парку «Мале Полісся» вийшла на фінішну пряму в реалізації проекту «Екологічна стежка на території заказника місцевого значення «Голубе озеро» в рамках третього конкурсу мікрогрантів від ГО «Інститут солідарності громад Романа Мацоли».

Так, нещодавно, співробітники Парку власноруч виготовили основи для інформаційних стендів, підготували їх до встановлення, а також провели маркування маршруту екологічної стежки.

Прес-служба НПП «Мале Полісся».

2 1

Досвід Німеччини закладено в проекті Стратегії реформування лісового господарства України, – Христина Юшкевич

На цьому тижні делегація Федерального Міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини за підтримки Німецько-українського агрополітичного діалогу перебуває в Україні з метою обговорення подальшої співпраці з Державним агентством лісових ресурсів України та підтримки реформування лісового господарства. Також до складу делегації входять науковці з Німеччини та Австрії.

«Німеччина має багатовікові традиції ведення лісового господарства. Для України зараз дуже цікавий цей досвід. Особливо в питаннях ефективної реалізації суспільних вимог щодо лісокористування. У нашому проекті Стратегії реформування ми також заклали основні німецькі принципи, зокрема, стосовно розподілу господарюючих та контролюючих функцій», – повідомила Голова Держлісагентства Христина Юшкевич.

У свою чергу, керівник департаменту з питань європейської та міжнародної лісової політики Федерального Міністерства Матіас Швьорер підкреслив, що Україна має свої особливості, і тому нам необхідно виробити власні кроки для вирішення окремих питань.

Під час сьогоднішнього семінару розглядатимуться питання ефективного державного управління сталим, багатофункціональним лісокористуванням, інструменти для координації державних завдань, статистичні основи для державного управління лісами, прозорості та попередження корупції в управлінні державними лісовими площами.

Окрім того, німецька делегація відвідає низку лісових господарств України з метою обміну досвідом та напрацювання спільних подальших кроків для реформування лісової галузі України.1

Обмін досвідом із колегами

Делегація ДП “Новоушицьке лісове господарство”  побувала на семінарі в ДП “Чортківське лісове господарство”. Для переймання передового досвіду та ознайомлення з технологією і методиками ведення лісового господарства в  заході взяли участь усі спеціалісти підприємства, починаючи від старшого майстра лісу.

У ході семінару працівники лісгоспу відвідали Скала-Подільське лісництво ДП “Чортківське ЛГ”, де ознайомилися із методиками вирощування посадкового матеріалу з закритою кореневою системою. Господарі озвучили переваги та недоліки цієї технології, продемонстрували навіс для притінення та спеціальний інструмент для посадки сіянців із закритою кореневою системою. Працівникам лісгоспу були представлені для огляду установки по флотації жолудя і його термообробці. Оглянуто лісові культури, створені сіянцями з закритою кореневою системою,  де приживлюваність  складає понад 95 відсотків. Також лісівники Скала-Подільського лісництва поділилися власним досвідом механізованого догляду за лісовими культурами за допомогою подрібнювача-рубщика коридорів роторного РКР-1,5.

У Колиндянському лісництві ДП “Чортківське ЛГ” лісівники Новоушичинни ознайомилися із прогресивними методиками вирощування декоративного посадкового матеріалу. Співробітники ДП “Новоушицьке ЛГ” оглянули сучасну полікарбонатну теплицю, критий літній майданчик для дорощування й реалізації продукції та автоматизовані системи зрошення саджанців. Також їм було продемонстровано побічне користування лісництва – прогресивний сад інтенсивного вирощування та пасіку.

На основі  виїзного семінару   та висунутих працівниками пропозицій була сформована стратегія подальшого розвитку ДП “Новоушицьке лісове господарство”.

Прес-служба ДП Новоушицьке лісове господарство.

4 1 2

Обережно, сказ!

У Старосинявській  райдержадміністрації  відбулося  засідання  надзвичайної  протиепізотичної  комісії. Слухання  проводилося  з питання  накладання  карантинних  обмежень  зі  сказу  в с. Залісся.  На  засіданні    був  присутній, як  член  комісії, лісничий  Старосинявського  лісництва   П.Сідлецький.

Комісія  визнала  загрозливою  зону  угіддя  Чарівська Дача  Старосинявського  лісництва  та  населенні  пункти,  прилеглі  до с. Залісся. Затверджено  план  основних  заходів  з  ліквідації  вогнища  сказу.

Причиною  є те, що в с. Залісся  захворіла та загинула  корова.  При  проведенні  експертизи  підтвердилося захворювання  на сказ. Сказ -  особливо   небезпечне   вірусне   захворювання   всіх теплокровних тварин і людини.  Вірус передається при укусах, ослиненні й при контакті з хворою твариною. Характеризується гострим перебігом, ураженням нервової системи і закінчується летально.

З метою профілактики сказу та запобігання  поширення  небезпечної хвороби  працівники  лісництва,  мисливствознавець  району   В. Сідлецький  ведуть роз’яснювальну роботу серед  населення, а також  мисливців  району.

Полювання  в урочищі Чарівська  дача буде  закрито  на період  обмежень згідно з протоколом  протиепізотичної комісії.

Прес-служба Старокостянтинівського  лісгоспу.