ПЛАН ПОСАДКИ ПЕРЕВИКОНАЛИ

Підприємства Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства цьогоріч, як і завжди, успішно справилися з планами по  відновленню лісів. Станом на 15 грудня  відтворено 1426 гектарів лісів при річному завданні 1260 гектарів, в тому числі 1142 га шляхом створення лісових культур по 284 га ділянок залишено під природне поновлення.

Найбільший внесок Ізяславського лісгоспу – 354,3 гектара. Славутський лісгосп відтворив 277,1 га. лісів, Шепетівський – 271,3 гектара. В цілому з планами посадок справилися всі підприємства. Радує і те, що приживлюваність культур у всіх лісгоспах висока.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

Рейди – важлива складова лісового життя

У лісовій справі споконвік так склалося, що завжди присутні три біди – незаконна рубка дерев, браконьєрство та лісові пожежі. І якщо пожежі зазвичай є наслідком недбальства  громадян, то перші дві – наслідок  свідомої діяльності.

Щоб запобігти подібним діям, ДП “Новоушицьке лісове господарство” постійно проводить роз’яснювальні, освітні та профілактичні заходи, особливо серед молоді. Також вартові зелених шат встановлюють елементи соціальної реклами та заборонні знаки. Однак найбільш ефективною в боротьбі проти протиправних дій залишається рейдова діяльність.

Працівники підприємства  протягом усього року здійснюють рейди лісовими масивами, щоб попередити або виявити незаконні рубки дерев. А в пожежонебезпечний період для  ефективнішої координації рейдових бригад великою підмогою є спостережна вежа із системою відеоспостереження.

Особливо активізується рейдова робота в період полювання та перед новорічними святами. До неї також залучаються працівники Новоушицького відділення Дунаєвецького відділу  ГУ національної поліції в Хмельницькій області. Люди останнім часом дуже агресивно налаштовані, особливо браконьєри, на зауваження чи заборони, тому співробітники поліції є вагомим фактором у донесенні чинних норм та заборон до громадян.

За 2017 рік в ДП “Новоушицьке лісове господарство” проведено 48 рейдів. І слід відзначити, що ця діяльність приносить  плоди. Виявлено та складено протоколи про 2 випадки незаконної рубки дерев, 2 випадки порушення правил пожежної безпеки  та  4 протоколи щодо порушень правил полювання. Накладено адмінштрафів на суму 1768 грн. та нараховано збитків  586,25 грн. Усі лісопорушники були притягнуті до адміністративної відповідальності, погодилися із скоїними правопорушеннями та добровільно відшкодували накладені стягнення.

Прес-служба  ДП Новоушицьке лісове господарство.

2 1

Про операцію «Ялинка» та хороший новорічний настрій

До Нового року залишаються лічені дні. У працівників лісового господарства зараз гаряча пора. Адже за давньою доброю традицією у громадських місцях та в оселях встановлюють ялинки, і тому зрозуміло, що саме у ці дні є найбільш ймовірними браконьєрські вирубки  зелених деревець.

Тож про те, як цього року організовано їхній захист,  говоримо з головним лісничим ДП «Шепетівський лісгосп» Олександром ЗАБЛОЦЬКИМ.  

 — Олександре Васильовичу, як контролюватиметься законність вирубок хвойних дерев?

— Хочеться наголосити, що напередодні новорічно-різдвяних свят ялинкові насадження особливо ретельно охороняються. Відповідно до наказів Державного агентства лісових ресурсів України, Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства та з метою посилення контролю за збереженням лісів від незаконних вирубувань, розроблено комплекс заходів з охорони хвойних насаджень у передноворічний період.

У ДП «Шепетівське лісове господарство» також видано відповідний наказ щодо забезпечення охорони хвойних насаджень від незаконного вирубування. Отож силами працівників лісової охорони, групами по 2-4 особи, буде організовано патрулювання біля шпилькових лісових культур. Рейдові бригади лісової охорони спільно з працівниками поліції та Держекоінспекції, громадськими інспекторами з охорони довкілля, громадськістю та представниками ЗМІ будуть виявляти правопорушників.

У передноворічні дні на дорогах і у населених пунктах будуть створені пости для перевірки наявності бирок зі штрих-кодом та документів на право перевезення й продажу ялинок. Спеціальні рейдові бригади затримуватимуть осіб, які здійснили самовільне вирубування.

Окрім того ми визначаємо окремі ділянки лісових насаджень, куди у ці дні взагалі обмежуємо доступ сторонніх. Встановили шлагбауми, попереджувальні знаки тощо.

На жаль, цьогорічні передсвяткові новорічні дні щодо порушень не стали винятком. Так було завжди. Напередодні Нового року на сосни і ялинки влаштовують справжні полювання: хто йде на ярмарок, а хто – по дармову ялинку. Але ж для того й існує наше підприємство, щоб стати на шляху злодіїв та браконьєрів у лісі.

Чи потребує така природоохоронна діяльність додаткових матеріальних витрат, фінансування?

—Так, звичайно. За рейдовими бригадами закріплюються мобільні транспортні засоби. Забезпечуємо їх пально-мастильними матеріалами. Також на діючих стаціонарних постах дорожньо-патрульної служби підрозділів Національної поліції України проводяться перевірки транспортних засобів на предмет законності перевезення новорічних ялинок.

Чи не шкодять вирубки новорічних дерев лісовій справі?

— Заготівля новорічних ялинок та сосен проводиться виключно на спеціально визначених лісових ділянках або разом із  рубками формування й оздоровлення лісів, вирубками ялинок під лініями електропередач тощо. До того ж, наше лісове господарство рік у рік створює і постійно поповнює спеціально відведені плантації, на яких вирощуються ялинки для потреб населення.

Зауважу, що заготівлю новорічних ялинок можна проводити лише за присутності лісової охорони. Відпуск заготовлених красунь вестиметься тільки за наявності відповідної документації.

Що ж чекає на порушників, коли їх спіймають на «гарячому»?

— Більшість громадян купують ялини на передноворічних ринках, але є чимало любителів зрубати деревце, яке приглянулося, у лісовому масиві. Тож зловмисників притягуватимуть до відповідальності згідно з вимогами чинного законодавства.

Доводимо до відома населення, що за незаконне вирубування хвойних дерев у передноворічний період тарифи для обрахунку розміру шкоди незаконним вирубуванням дерев у грудні-січні збільшено втричі.

Так, розмір шкоди за зрубане дерево діаметром пенька до 10 см становить 355,23 грн., а діаметром від 10 до 14 см – 625,88 грн.

Крім цього, передбачена адміністративна відповідальність (згідно зі ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення): на громадян у розмірі від 85 до 170 грн., а на посадових осіб — від 119 до 204 грн.

Відтак ДП «Шепетівський лісгосп» звертається до усіх громадян з проханням не допускати незаконні вирубування хвойних насаджень. Пам’ятайте, що ліс — наше національне надбання і багатство, яке ми повинні зберегти для майбутніх поколінь.

Отож, шановні подоляни, будьте свідомими, не купуйте ялинок на стихійних ринках. Не потрібно шукати пригод під час незаконного вирубування ялинок, краще придбати їх у торговельних пунктах нашого лісового господарства. І хай у вас все буде гаразд!

Де можна буде придбати ялинки до свята?

— Цього року, враховуючи ситуацію в країні, дорожнечу на товари та послуги, ми вирішили не підвищувати ціни на  ялинки та сосни. Вони будуть на торішньому рівні — від 54 гривень. Ми сподіваємося, що в такий спосіб допоможемо людям навіть з низьким рівнем доходів придбати ялинку легально. Це, у свою чергу, зменшить шанси браконьєрам поживитися.

Окрім того, уже третій рік  реалізуємо лише так звані «чіповані» ялинки. Такі чіпи не лише дають можливість дізнатися, де була заготовлена сосонка чи ялинка, у який період, а й захищає права торговельників. Оскільки легалізація реалізації у такий спосіб найбільш прозора.

Отож ми продовжуємо шукати різні шляхи для унеможливлення та зменшення браконьєрських вирубок. Хоча, на загал, доводиться констатувати: браконьєрство у лісі перестане існувати лише з покращенням рівня життя населення.

Наше підприємство у передноворічні дні буде здійснювати реалізацію ялинок для усіх бажаючих. Цей захід проводитиметься у визначених для цього пунктах. Зокрема, зелені лісові красуні реалізовуватимуть у Кам’янківському лісництві (у торговельному павільйоні «Лісовичок»), на окружній дорозі (навпроти пожежної частини). Будуть і місця продажу біля адмінбудівлі лісгоспу та безпосередньо у лісництвах. Пропонуватимуться реалізаторам й гуртові партії.

За більш детальною інформацією щодо придбання новорічного деревця або інших питань звертайтесь за телефоном 4-22-78.

До речі, і цього року працівники лісового господарства Шепетівщини зможуть повністю забезпечити новорічними ялинками школи, дитячі садочки, будинки культури, інші установи та організації міста і району. Для цього достатньо звернутися до лісгоспу або найближчого лісництва.

Тож від імені лісівників Шепетівщини вітаю усіх з наступаючим 2018 роком! Нехай він принесе лише найкраще і в особистому, і у суспільному житті.

В.ВАСИЛЕНКО.

1

Ми маємо робити все необхідне, щоб зупинити масове всихання лісів, – Володимир Бондар

Ситуація з масовим всиханням лісів, зокрема соснових на Поліссі, у цьому році стала вкрай критичною. Замовчувати цю проблему не потрібно. На цьому наголосив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час наради з лісівниками та працівниками лісозахисних підприємств.

За його словами, дійсно є певне несприйняття у суспільстві та серед представників місцевої влади щодо необхідності здійснення санітарно-оздоровчих заходів у лісах України. Однак, лісівникам потрібно проводити системну роботу з метою обґрунтування своїх дій.

«Якщо ми не будемо виконувати роботу з оздоровлення лісу, то потім суспільство з нас спитає, чому ми не зберегли ліс. Якщо є необхідність проводити санітарні заходи, то їх потрібно робити. При цьому, широко пояснюючи населенню, місцевим депутатам та громадським активістам мету, з якою проводяться рубки», – підкреслив заступник Голови відомства.

Він додав, що лише у співпраці та діалозі з суспільством можна досягти результату. Як приклад, Володимир Бондар навів ситуацію на Волині, де за цей рік проведено більше 50 семінарів, виїзних нарад та громадських обговорень щодо необхідності здійснення санітарно-оздоровчих заходів у лісах.

Також під час наради зазначалося, що лісівники для виправлення ситуації із масовим всиханням проводять санітарні рубки та відновлюють ці місця новими лісами. Проте, певні бюрократичні перепони та заборони не дають можливості здійснювати санітарно-оздоровчі заходи у повній мірі. Окрім того, у зв’язку з поступовим збільшенням обсягів таких рубок, призупиняються рубки головного користування, щоб не наносити шкоду навколишньому середовищу.

«Так, ситуація складна, адже на сьогодні лише на Поліссі більше 120 тис. га всихаючої через шкідники сосни. Загалом по Україні 350 тис. га різного ступеня всихання дерев. Ми вже йдемо позаду проблеми. У той час, як лісівники в Європі працюють на її попередження. Щоб виправити ситуацію ми підготували зміни до санітарних правил, які дозволять швидко реагувати на спалахи хвороб та шкідників. І зараз розпочали роботу з узгодження. Ми готові до цієї роботи, і будемо відстоювати свою позицію, обговорювати та консолідовано приймати рішення», – повідомив Володимир Бондар.

Летичівський лісгосп перейшов на посилений режим охорони новорічних ялинок

Наближається Новий рік! В офісах і крамничках встановлюють ялинки, з’являться вони незабаром і в  оселях подолян. Державне підприємство «Летичівське лісове господарство» розпочало реалізацію новорічних дерев: ялинки європейської, сосни звичайної. З приводу придбання новорічних ялинок  звертайтеся в лісництва підприємства за місцем проживання, чи придбайте лісову красунюна узгоджених із відповідними службами місцях. Відпуск новорічних ялинок проводиться за цінами, сформованими лісогосподарськими підприємствами, з обов’язковим маркуванням штрих-кодом.

У передсвяткових клопотах не слід забувати, що ялинка повинна бути не тільки красивою, а й безпечною! Адже в першу чергу вона призначається дітям! Справжня жива ялинка – безпечна та приваблива, чого не скажеш про штучну, небезпечну для здоров’я!

Напередодні Нового року  хтось іде на ярмарок, а хтось – по дармову ялинку в ліс. Втім, кожне самовільно зрубане новорічне дерево може дорого обійтися порушникам лісового законодавства. Застерігаємо: незаконна рубка новорічних ялинок та сосен підпадає під адміністративне порушення, відповідальність за яке передбачено статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накладається адміністративне стягнення у вигляді штрафу від 80 до 170 гривень. Крім того, порушник відшкодовує шкоду, завдану лісовому господарству. Вона залежить від діаметра стовбура.

Аби вберегти хвойні насадження від незаконного вирубування, в передноворічний період у Летичівському лісгоспі введено посилений режим охорони  ялинок. Для попередження та виявлення правопорушників у лісових масивах  днями розпочнуться спільні рейди  державної лісової охорони та працівників правоохоронних органів.

Отже, щоб не було відчуття прикрості від новорічного святкування, просимо населення утриматися від походу з сокирою в ліс за новорічною красунею. Краще придбайте деревце законно.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.

ІЗЯСЛАВСЬКІ ЛІСІВНИКИ ПРОПОНУЮТЬ ЯЛИНКИ ДО СВЯТ

Незабаром новий рік.Вже кожен починає задумуватись, який атрибут новорічного свята вибрати – штучну чи живу ялинку. Відомо, що натуральна ялинка має безліч корисних властивостей для організму людини. Хвоя виділяє фітонциди, що володіють антибактеріальною і протизапальною дією. Запах свіжої хвої позитивно впливає на нервову систему: знімає перезбудження і нервовість. Ароматичні сполуки хвої стимулюють вироблення  в організмі «гормонів радості».

Ізяславський лісгосп розпочав активну підготовку до ялинкової кампанії. Зокрема, проведено інвентаризацію плантацій лісових ялинок, придбано спеціальні самоклейні етикетки для маркування зелених деревець, без яких їх відпуск  буде неможливим. Саме ці засоби маркування  свідчать про законність походження зрубаної ялинки та її реалізації. Дана етикетка містить штрих-код та номер, за якими можна перевірити інформацію про походження новорічного атрибуту.  Повторне використання етикеток неможливе.

Якщо  деревце не матиме уніфікованого засобу маркування, то вважатиметься самовільно зрубаним, за що передбачено штрафи. Зокрема, вони становлять від 85  до 170 грн., у залежності від завданої шкоди. Крім того, згідно з ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, лісопорушники сплачують ще й штраф за незаконну рубку хвойних .

Придбати новорічну ялинку ізяславчани, жителі району та інші бажаючі зможуть під час  новорічних ярмарків на площі біля Ізяславської районної ради, в лісництвах з 20 по 30 грудня 2017 р.

Щодо цін на новорічні красуні, то у 2017 вони становитимуть:

ялинка  до 1 м – 54 грн. з ПДВ,

від 1,1 до 1,5 м  -  72 грн. з ПДВ,

від 1,6 до 2 м -  90  грн. з ПДВ,

від 2,1  до 2,5 м -  108  грн. з ПДВ,

від 2,6  до 4 м -  174  грн. з ПДВ,

від 4,1  до 5 м -  204  грн. з ПДВ.

Отож, перш, ніж самовільно зрубати ялинку, добре подумайте, що на вас очікує у такому випадку.  Заплатити  штраф чи краще придбати деревце  в лісгоспі за помірну ціну й спокійно святкувати? Звичайно, останнє.

Ставимо всіх до відома, що в передноворічний період працівники лісової охорони спільно з працівниками національної поліції та екологічної інспекції здійснюватимуть рейди у лісових масивах. Також на базі ДП «Ізяславський лісгосп» діятимуть телефони гарячої лінії (03852) 4-20-79 (цілодобово) та (03852) 4-20-49, за яким можна повідомити про випадок незаконної рубки хвойних дерев.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу.

Епізоотичну ситуацію контролюють

На території Кам’янець-Подільського та Чемеровецького районів, де розташований Національний природний парк «Подільські Товтри», вже  протягом семи років заборонено проводити полювання. Отож виникає складна епізоотична ситуація через велику щільність шкідливих хижаків, насамперед лисиці звичайної.

З дозволу  департаменту агропромислового розвитку Хмельницької облдержадміністрації   здійснюється регулювання чисельності лисиці в господарській зоні діяльності НПП «Подільські Товтри». Працівники державної лісової охорони ДП «Кам’янець-Подільський лісгосп»  під керівництвом мисливствознавця контролюють проведення цих заходів та дотримання  правил полювання.

Протягом листопада  користувачі мисливських угідь  відстріляли  в Кам’янець-Подільському  районі 153  лисиці, а в Чемеровецькому – 47. Матеріал на дослідження зараження шкідників на сказ відбирають працівники держспоживслужби.

Прес-служба Камянець-Подільського лісгоспу.

1

УВАГА ! ТОРГИ.

19 грудня 2017 р.
будуть проведені
додаткові торги з продажу необробленої деревини, що виставляється лісовими господарствами Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства заготівлі IV кварталу 2017 р.
за адресою:
м. Хмельницький вул. Театральна, 10

Товарна біржа „Подільська”

Заявки на участь у торгах покупців приймаються за адресою:
Товарна біржа „Подільська” (29000 м. Хмельницький вул. Театральна, 10

т. 65-05-13, 70-20-73, 70-22-10, 70-22-11 ,т./факс 795-801),

щоденно  з 8-30 год. до 17-30 год.

Більш детально – на сайті біржи: http://ptbr.hm.ukrtel.net/index.php

АНАЛІЗУВАЛИ ЗДОБУТКИ, НАКРЕСЛЮВАЛИ ПЛАНИ

У Ярмолинецькому лісгоспі відбулося  засідання технічної ради  під головуванням  директора підприємства І.І.Кирилюка. Розглянуто такі питання: ведення лісового господарства за листопад  і перспективи на грудень; результати планових ревізій; виконання сортиментної структури за 11 місяців 2017 року; виконання виробничої програми за листопад  та програма на грудень.  З цих питань  доповіли  головний лісничий Г.П.Писаренко, головний інженер В.В.Іванов, заступник директора М.В. Бас, головний бухгалтер Г.Ф.Лозінська, головний економіст В.В.Іванова, провідний інженер з охорони праці С.В. Шутяк. Головні спеціалісти проаналізували планові показники та їх виконання на встановлені контрольні терміни окремо по кожному структурному підрозділі.

        І.І. Кирилюк  привітав  колектив  з  зайнятим  третім місцем в трудовому суперництві серед лісгоспів області за дев»ять місяців, зазначивши, що лише чітка, стабільна робота  з високою виконавською дисципліною дадуть змогу  завершити рік достойно.  Директор підприємства проінформував, що реалізація продукції зросла на 43 відсотки  порівняно з відповідним періодом минулого року. За 10 місяців 2017 року середньомісячна зарплата склала 13600 грн.  Реалізація  на одного штатного працівника за 10 місяців становить майже 360 тис. грн.  Щоб мати змогу конкурувати на сучасному ринку,  ми повинні постійно шукати  ефективні джерела прибутку, які забезпечать стабільну роботу лісгоспу. І.Кирилюк  наголосив, що в 2018 році слід підняти на вищий рівень побічне користування. Налаштувати  роботу теплиць та розсадників так, щоб вийти на повне забезпечення себе посадковим матеріалом (перевага надається закритій кореневій системі), слід і далі розвивати ягідництво та садівництво. Врахувати нинішній попит на декоративний посадковий матеріал, такий як крупномірні дерева (береза, ялина, горіхи Зільбета, клени). Також в наступному році працюватимемо над відновленням збору лікарських трав та пакування з них  власних натуральних чаїв.

  На опалювальний сезон необхідно вийти на щоденну заготівлю тріски паливної.  Велику увагу слід приділити охороні праці, забезпеченню людей теплим робочим одягом, рукавицями, взуттям. Відрадно, що в усіх підрозділах запущено в роботу нові котельні, адже робітники завжди повинні мати змогу прийти в тепле приміщення, помитись, відпочити.

Прес-служба Ярмолинецького лісгоспу.      

2 1

Звітували учнівські лісництва Славутчини

На базі Славутського лісгоспу Хмельницького ОУЛМГ успішно діють учнівські лісництва. Про свій доробок вони звітували днями в   Славутській загальноосвітній школі №3, де відбувся круглий стіл. В засіданні взяли участь представники п’яти учнівських лісництв: ЗОШ №1, №3, №4, №7 та еколого-натуралістичного центру. Школярі цікаво розповідали не лише про виконану роботу, а і про проблеми збереження парків, лісів та про екологічну ситуацію у лісових насадженнях.

Хлопчики та дівчатка  протягом року створили лісові культури  загальною площею 2,6 гектара та провели догляд за  ними. В декоративній шкілці, що закріплена за лісництвом «Паросток», висаджено 1000  укорінених живців самшиту. Проведено посів розсадника лісових культур  на площі 0,005 гектара та вирощено 8000  стандартних сіянців сосни звичайної, що будуть використані у наступному  році для посадки лісу. Зібрано 140 кілограмів жолудя дуба червоного. Виготовлено та розвішано 20 шпаківень, 12 годівничок, огороджено 8 мурашників.

Школярі також проводили фенологічні спостереження та дослідницькі роботи за характерними для наших лісорослинних умов породами дерев, таких як сосна, дуб, береза, вільха.

Кращими були визнані учнівські шкільні лісництва ЗОШ №3 «Паросток» та ЗОШ №4 «Зелений десант».

Прес-служба ДП «Славутський лісгосп».

04 01 02 03