Свято наближається

За ялинкою – до шепетівських лісівників

    Завжди Новий рік — це ялинка (хоча б навіть гілочка), подарунки, привітання, гарний настрій, а головне — надія.   А з наближеннямНоворічно-Різдвяних свят маємо і приємний передсвятковий клопіт. Смарагдово-зелена лісова красуня — головний їхній атрибут — спонукає до безлічі запитань. І насамперед — якою вона має бути: живою чи штучною, де її придбати, та й взагалі, чи законно зрубують хвойні дерева?

    З цього приводу й наша розмова із головним лісничимДП «Шепетівське лісове господарство» Олександром ЗАБЛОЦЬКИМ.

Олександре Васильовичу, уже традиційноНовий рік шепетівчани зустрічають з вирощеними лісгоспом ялинками. Чи й цього року їх порадуєте лісовими красунями?

— Наше лісове господарстворік у рік створює і постійно поповнює спеціально відведені плантації, на яких і вирощуються ялинки для потреб населення.

У Шепетівському лісгоспі вирощуванням новорічних ялинок займаються усі лісництва. Тож працівники лісового господарства Шепетівщини можуть повністю забезпечити новорічними ялинками школи, дитячі садочки, будинки культури, інші установи та організації міста і району. Для цього достатньо звернутися до лісгоспу або найближчого лісництва.

Заготівля хвойних здійснюватиметься, насамперед, з плантацій, а також за рахунок дерев, які підлягають вирубуванню при проведенні рубок догляду, розчищенні трас і ліній зв’язку тощо.

Зауважу, що заготівлю новорічних ялинок можна проводити лише за присутності лісової охорони. Відпуск заготовлених красунь вестиметься тільки за наявності відповідної документації.

Як визначити законність появи ялинки на ринку?

— У цьому році, як і попереднього, продаж хвойних відбуватиметься з бирками. Завдяки штрих-коду на бирці можна легко визначити відповідність товару супровідним документам і перевірити законність його придбання з лісових плантацій. Ялинка без бирки означатиме, що її зрубали і реалізовують незаконно. А це матиме свої негативні наслідки.

Її походження можна встановити за допомогою сайту http://yalinka.info, вказавши у пошуковій системі серію та номер бирки, якою промарковане дерево, яка і видасть повну інформацію про ялинку.

Якщо ж пошукова система інформуватиме, що номер новорічної ялинки не знайдено, то необхідно відразу звернутись до правоохоронних органів чи надіслати СМС-повідомлення, зателефонувати на «гарячу лінію» за номером 067-987-85-40 (цілодобово).

— Яку перевагу отримає споживач, придбавши ялинку саме у лісового господарства?

— Ялинка, придбана у лісгоспі, – це, по-перше, місцевий виробник, що означає додаткові надходження до бюджетів, по-друге — використання «відпрацьованих» ялинок як екологічного палива і, безперечно, 7 років кисню в атмосферу, який виробляється зеленими деревцями, спеціально вирощеними для новорічних потреб. Саме для того, щоб зробити ялинки доступнішими, ми вирощуємо таку кількість, на яку прогнозовано буде попит. До того ж, наші ціни навіть нижчі від ринкових.

Цьогоріч продаватимуть ялинки й сосни від одного до п’яти метрів заввишки. Пропонуються реалізаторам й гуртові партії . Ціни на новорічні ялинки у цьому сезоні будуть на торішньому рівні — від 54 гривень.

Наше підприємство у передноворічні дні буде здійснювати реалізацію ялинок для усіх бажаючих. Цей захід проводитиметься у визначених для цього пунктах. Зокрема, зелені лісові красуні реалізовуватимуть у Кам’янківському лісництві (у торговельному павільйоні «Лісовичок»), поблизу парку, що навпроти пожежної частини. Будуть і місця продажу біля адмінбудівлі лісгоспу та безпосередньо у лісництвах.

А як з охороною хвойних насаджень?

— Хочеться наголосити, що у зимовий час ялинкові насадження особливо ретельно охороняються. Відповідно до наказів Державного агентства лісових ресурсів України, Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства з метою посилення контролю за збереженням лісів від незаконних вирубувань розроблено комплекс заходів щодо охорони хвойних насаджень у передноворічний період.

Також і у ДП «Шепетівське лісове господарство» видано відповідний наказ щодо забезпечення охорони хвойних насаджень від незаконного вирубування. Отож силами працівників лісової охорони, групами по 2-4 особи, буде організовано патрулювання біля шпилькових лісових культур, де можливі самовільні вирубування новорічних ялинок.

Рейдові бригади держлісохорони спільно з працівниками поліції та Держекоінспекції, громадськими інспекторами з охорони довкілля, громадськістю та представниками ЗМІ будуть виявляти правопорушників . У передноворічні дні на дорогах і в населених пунктах будуть створені пости для перевірки наявності бирок зі штрих-кодом та документів на право перевезення та продажу ялинок. Спеціальні рейдові бригади затримуватимуть осіб, які здійснили самовільне вирубування.

Більшість громадян купують ялини на передноворічних ринках, але є чимало любителів зрубати деревце в лісовому масиві. Зловмисників притягуватимуть до відповідальності згідно з вимогами чинного законодавства. Штрафза самовільно зрубану ялинку складає від 85 до 170 грн. Окрім цього порушник сплатить збиток у розмірі від 248  до 3500 грн.,залежновід діаметра дерева.

За більш детальною інформацією щодо придбання новорічного деревця або інших питань звертайтесь за телефоном 4-22-78.

Відтак ДП «Шепетівський лісгосп» звертається до всіх громадян з проханням запобігати незаконним вирубуванням хвойних насаджень. Пам’ятайте, що ліс —  наше національне надбання й багатство, яке ми повинні берегти задля майбутніх поколінь.

Вітаю усіх знаступаючим Новим роком! Бажаю мирного неба над головою і рідної землі під ногами!

Прес-служба Шепетівського лісгоспу.        

Ялинка вбирається — свято наближається!

Зовсім небагато часу залишається до настання новорічних свят. ДП «Ізяславське лісове господарство» пропонує   ялинки та сосни, вирощені для цього на спеціальнихноворічних плантаціях у лісництвах  підприємства. Їх реалізовуватимутьна ярмарках, що будуть тривати в Ізяславі  з 19по 31 грудня на площі біля  районної Ради та  на вході в міський ринок з боку ощадбанку України , а також в лісництвах  підприємства. .

Середня ціна новорічної ялинки  висотою до 1 метра -48 грн., від 1,1  до 1,5 м – 66 грн., від 1,6 до 2.0 м – 78 грн., від 2,1 до 2,5 м – 96 грн., від 2,6 до 4,0 м – 150 грн.

Незалежно від місця, де будете купувати ялинки, необхідно звертати увагу на наявність на них спеціального чіпу з номером. Адже саме це – ознака легальності заготовленого деревця та гарантія того, що покупець не буде оштрафований. Реалізація ялинок з використанням електронного обліку деревини знижує рівень браконьєрського вирубування та унеможливлює потрапляння до осель громадян ялинок з радіаційної Чорнобильської зони. Чіп містить спеціальний штрих-код, який зафіксовано в єдиному державному реєстрі. Зняти чіп без пошкодження неможливо. До того ж, будь-який працівник поліції або інших правоохоронних органів зможе легко перевірити законність придбання хвойних красунь з лісових плантацій.

Спільно з працівниками  поліції та екологічної інспекції лісівники здійснюють цілодобові рейди у хвойних масивах. Створено тимчасові пости на дорогах, в населених пунктах для перевірки документів на право перевезення та продажу ялинок.

Законно придбати ялинку дешевше, ніж добути її, самовільно зрубавши в лісі: браконьєри будуть змушені заплатити за завдану шкоду, розмір якої залежить від діаметра зрубаного деревця, а також адміністративний штраф  від  85 до170 гривень.

На базі ДП « Ізяславське лісове господарство» у передноворічний період діють телефони «гарячої лінії» (03852) 4-20-90, 4-20-96, за яким можна повідомити про випадок незаконної рубки хвойних дерев, а також дізнатися деталі щодо придбання новорічних ялинок.

Адміністрація ДП « Ізяславське лісове господарство»    

ПРИДБАЙТЕ ЯЛИНКУ ЗАКОННО

ДП «Старокостянтинівське лісове господарство» уже протягом декількох років займається  вирощуванням  новорічних ялинок на спеціальних плантаціях. Щоб зберегти ці насадження від самовільної вирубки та проконтролювати їхній збут, Державне агентство лісових ресурсів України з 1 грудня 2011 року запровадило електроний облік новорічних ялинок, тобто всі  ялинки  маркують биркою зі штрих – кодом. Завдяки цьому можна визначити відповідність товару супровідним документам, тому будь – якому працівникові поліції або інших правоохоронних органів буде легко перевірити законність придбання деревець з лісових плантацій і виявити, чи не прибула ця ялинка з екологічно небезпечної Чорнобильської зони.

На підприємстві створено рейдові бригади з залученням працівників поліції для охорони хвойних насаджень від незаконного вирубування. Тому керівництво лісгоспу завчасно просить мешканців району і приїжджих не займатися браконьєрством, адже на порушників буде складений адміністративний протокол та стягнуто штраф, за шкоду, завдану лісогосподарському підприємству. До речі, він може сягати значних розмірів. Так, наприклад, штраф за незаконно зрубану ялинку, діаметром в нижньому зрізі до десяти сантиметрів та в залежності від її висоти, складає 170 гривень. А згідно з законодавством розмір штрафу за незаконне вирубування хвойних насаджень за місяць до нового року та два тижні після нового року стягується в трикратному розмірі. А це близько355 гривень, тоді як однометрова новорічна ялинка, придбана легальним шляхом, в середньому коштуватиме 60 гривень.

.Прес-служба   ДП «Старокостянтинівське лісове господарство»

%d1%84%d0%be%d1%82%d0%be1 %d1%84%d0%be%d1%82%d0%be-2

 

Всеукраїнська акція «Збережи ялинку»

УВАГА,  КОНКУРС!!!

«Замість ялинки – зимовий букет !!!»

          Зустріч Нового року вже традиційно у багатьох людей пов’язана із зеленою красунею – ялинкою. Проте ми рідко замислюємось над тим, що наше бажання прикрасити живим деревом свою домівку, завдає природі шкоди.

%d0%b7%d0%b1%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%b6%d0%b8-%d1%8f%d0%bb%d0%b8%d0%bd%d0%ba%d1%83Саме з  метою запобігання цього Національний природний парк «Мале Полісся» в рамках всеукраїнської акції «Збережи ялинку» знову оголошує конкурс «Замість ялинки – зимовий букет» в період з 05.12.2016 р. до 23.12.2016 р.

І. Мета конкурсу

Привернути увагу суспільства до проблеми масштабного вирубування хвойних дерев у новорічно-різдвяний період; пропаганда заміни ялинок та сосен новорічними букетами або штучними ялинками для скорочення попиту на живі дерева та збереження новорічних традицій без знищення живого дерева.

ІІ. Учасники конкурсу

До участі в конкурсі залучаються учні і вчителі загальноосвітніх шкіл та всі охочі регіону.

ІІІ. Умови конкурсу

3.1. Для участі в конкурсі необхідно: створити до Новорічних свят альтернативну еко-ялинку власними руками або новорічний букет. Сфотографувати виготовлену роботу у кольоровому форматі А-4 та надіслати на нашу адресу або на електронну пошту, або принести (прислати) до нас готові роботи.

3.2. Новорічні букети, або цікаві еко-ялинки можуть бути виконані з різних підручних засобів (з природного матеріалу, поліетилену, пластику, паперу, картонних упаковок, жерстяних банок, деталей зламаної техніки, гумових рукавичок та ін…).

3.3. При надсиланні робіт потрібно вказувати: прізвище, ім’я, по-батькові автора, місце проживання або навчання, зворотну контактну інформацію.

ІV. Порядок проведення конкурсу

4.1. Конкурс триває з 05.12.2016 р. по 23.12.2016 р.

4.2. Останній термін подачі конкурсних робіт – 23 грудня 2016 року. Роботи подавати за адресою НПП «Мале Полісся»: вул. Михельська, 32, м. Ізяслав (адмінбудівля ДП «Ізяславське лісове господарство») або надсилати на електронну пошту malepolisja@ukr.net (з подальшим надсиланням оригіналів для визначення переможців).

V. Критерії оцінки конкурсних робіт

5.1. Представлені на конкурс роботи будуть оцінюватись за наступними критеріями:

- дотримання зазначеної тематики та екологічна спрямованість робіт;

- гармонія поєднання елементів та цілісність композиції;

- доступність матеріалів (за використання екзотичних матеріалів оцінка не підвищується);

- нестандартність і міцність робіт (тобто витривалість перестановки, транспортування);

- охайність.

5.2. Роботи, які не відповідають вимогам п. 3.1, 3.2, та 5.1, до участі в конкурсі не допускаються.

VІ. Заохочення переможців конкурсу

6.1. Переможці конкурсу «Замість ялинки – зимовий букет» будуть відзначені грамотами, дипломами НПП «Мале Полісся» та заохочувальними призами.

6.2. Роботи учасників конкурсу не повертаються і будуть демонструватися на виставці у НПП «Мале Полісся» (адмінбудівля ДП «Ізяславське лісове господарство»).

6.3. Додаткову інформацію про конкурс можна дізнатися на сайті НПП «Мале Полісся» за посиланням: http://malepolisja.in.ua або із сторінок в соціальних мережах за посиланнями: http://vk.com/public81333590 та https://www.facebook.com/groups/NationalParkMalePolisja/

Тел. (03852) 4-15-36, 0966284375.

Ел адреса: malepolisja@ukr.net

Реалізовуємо новорічні ялинки

Наближається Новий рік. Ялинка –  невід`ємний атрибут новорічних свят. Лісівники ДП «Славутське ЛГ» вже розпочали підготовку до новорічних свят і планують  реалізувати майже 2 тисячі штук лісових красунь. Всі ялинки заготовлятимуть на спеціальних площах – плантаціях новорічних ялинок, яких рахується по лісгоспу 34,1 га.

Торгівельні пункти почнуть функціонувати з 10 грудня для оптових покупців та з 20 грудня для роздрібної торгівлі.   Оптова ціна – 42-60 грн. з ПДВ (мінімальна партія 100 шт.) Роздрібна ціна – від 48 грн. в залежності від висоти.

Усі ялинки матимуть спеціальну бирку зі штрих-кодом та пройдений радіологічний контроль.  Задля охорони лісових красунь від незаконного вирубання будуть здійснюватися цілодобові рейди у хвойних лісових масивах працівниками державної лісової охорони та Славутського відділу поліції. Також буде створено тимчасові пости на дорогах, у населених пунктах для перевірки документів на право перевезення та продажу ялинок. Відповідно до законодавства України, за незаконне вирубування шпилькових дерев, передбачено накладання штрафних санкцій в сумі від 400 до 6000 грн.

Телефони для довідок (03842)7-03-80, 2-23-74.

Прес- служба  Славутського лісгоспу.

04 03

Навіщо псувати Новорічне свято?

Хвойне деревце на Новий рік можна придбати за кілька десятків гривень, а можна, крадучись, як справжній злодій, зрізати  в лісі. Ніби й безкоштовно, ніби й ніхто не взнає, але чи принесе такий символ Нового року радість у дім? Може, не варто ризикувати новорічним настроєм та спокоєм родини?

Аби попередити, не допустити розкрадання з лісів  ялинок, працівники лісової охорони   Хмельницького лісомисливського господарства  разом з представниками райвідділу поліції та природоохоронцями будуть постійно проводити рейди-патрулювання ялинкових плантацій, ринків.

Шановні, громадяни! Попереджаємо всіх: незаконна рубка дерев карається законом. Краще придбайте новорічну красуню на свій смак і вибір за помірними цінами на ярмарках, або звертайтесь в господарства, які займаються реалізацією новорічної лісопродукції!На ялинках закріплюється самоклеюча етикетка зі штрихкодом, за яким є можливість перевірити походження ялинки та спокійно зустрічати Новорічне свято, знаючи що деревце екологічно чисте і не зашкодить.

Зараз  створюються торгівельні майданчики:

 на території підприємства ДП «Хмельницьке ЛМГ» за адресою: м. Хмельницький, провулок 1-й Мирний, 18. Звертатися за телефоном – 78-54-56.

              на території Прибузького лісництва за адресою: Хмельницький р-н, с. Прибузьке, вул. Олімпійського вогню, 67.

Коштує ялинка в залежності від розміру:

до 1,0 м –  48 грн.;

1,1-1.5 м – 66 грн.;

1,6-2,0м – 78 грн. ;

2,1 -2,5м- 100 грн.;

2,6-4,0м-160  грн..

Прес-служба Хмельницького ЛМГ.

%d1%8f%d0%bb%d0%b8%d0%bd%d0%ba%d0%b0 %d1%8f%d0%bb%d0%b8%d0%bd%d0%ba%d0%b0-2

ХМЕЛЬНИЦЬКІ ЛІСІВНИКИ ГОТОВІ РЕАЛІЗУВАТИ ПОНАД 12 ТИСЯЧ НОВОРІЧНИХ ЯЛИНОК

Не за горами Новий рік. А це свято без красуні-ялинки не обходиться. Отож лісівники Хмельниччини  заздалегідь подбали про забезпечення населення  краю ошатними зеленими деревцями.

Державні підприємства, які входять у підпорядкування Хмельницького ОУЛМГ, мають  плантації новорічних красунь. Там росте понад 587 тисяч ялинок і сосен. Стандартних деревець для реалізації висотою від 0,7 до 1,9 метра є майже 27 тисяч штук. Причому ціни на них залишаються фактично такими ж, як торік. Приміром, деревце висотою до метра в середньому коштуватиме 45, до 1,5 метра  – 60, до двох метрів – 67, до 2,5 метра – 87, до чотирьох метрів – 115, до п’яти метрів – 159 гривень.

Вісім лісгоспів  уже готові в будь-яку мить відпустити до свят 12,3 тисячі зелених красунь. Придбати їх можна безпосередньо в лісництвах, на спеціально відведених місцях у райцентрах,  містах.

Уже найближчими днями  лісова охорона візьме плантації новорічних ялинок під охорону. А ближче до свят патрулювання буде цілодобове, із залученням поліції, природоохоронців.

Звертаємося до населення: не піднімайте сокиру на ялинку в лісі, придбайте її офіційно, з так званим чіпом, або самоклеючою етикеткою, на яких відображено походження деревця! А підприємців-реалізаторів новорічних ялинок вже запрошуємо до співпраці.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

pic_0437 pic_0414