РОЗПОЧАТО ОБЛІК ЧИСЕЛЬНОСТІ МИСЛИВСЬКИХ ТВАРИН

Шепетівському лісгоспу надано в користування мисливські угіддя площею майже 26,6 тисячі  гектарів. Яка звірина мешкає тут і скільки її? Щоб знати це й постійно тримати руку на пульсі, проводяться первинні польові обліки  чисельності дичини.

Зрозуміло, що ніякий метод обліку не забезпечує стовідсоткову точність.  Ми вирішили скористатися тим, що всі мисливські угіддя лісгоспу поділені на обходи та майстерські дільниці, за якими закріплені лісники та майстри лісу. Ці працівники мають лісівничу освіту, добре опанували біологію звірів, їхні звички.

Кожний лісник у своєму обході знає місця  нір борсука, лисиці, хаток  бобра, а також місця підгодівлі диких свиней та козуль, зимові стійбища лосів. До початку обліку звірів в угіддях проводилися полювання, в яких крім єгерів брали участь лісничі, майстри лісу, лісники. Це також сприяло визначенню кількості диких звірів, які мешкають в  угіддях. Таким чином, ми можемо застосувати анкетний метод обліку для кожного обходу чи майстерської дільниці. При обробці анкет отримаємо абсолютний облік.  Щоб зменшити статистичну похибку при обліках, їх будемо проводити по лісництвам із залученням єгерів, лісників, майстрів лісу та лісничих. Отримані анкети будуть оброблятися мисливствознавцями лісгоспу.

Впевнені, що таким методом обліку ми отримуємо найбільш достовірні дані про чисельність диких звірів у наших угіддях.

О.СІКОРСЬКИЙ,                                                              

мисливствознавець.

zzz

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*