Рубки догляду – основа високопродуктивного лісу

Сонце та достатня площа живлення – це основа для того, щоб у майбутньому виріс високопродуктивний ліс. Оптимальне освітлення та дотримання балансу порід на певній ділянці – це робота не лише природи, а, в першу чергу, лісівників.

Догляд за лісом –  життєво необхідний процес для вирощування екологічно стійкого лісу для нащадків та отримання максимального фінансового результату для держави. Саме тому вартові зелених шат Хмельниччини проводять рубки догляду: освітлення, прочищення, проріджування, прохідну рубку.

У Красилівському лісництві Старокостянтинівського лісгоспу в насадженнях віком 10-20 років  виконують рубку прочищення деревостану. Молоді лісові насадження особливо потребують допомоги. Пояснимо:  супутні породи (береза, вільха, осика), які формують склад змішаних насаджень, і разом із ними другорядні деревні породи та кущі (ліщина, крушина, бузина), що в силу своїх фізіологічних особливостей суттєво переважають у швидкості росту головні  породи, стають конкурентами і заглушують молоді дерева головної породи. Це може призвести до часткової або повної їх загибелі.

При проведенні рубки прочищення забезпечується рівномірне розміщення дерев та створюється оптимальна площа їх живлення.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*