РІДКІСНІ ВИДИ – ЗБЕРЕГТИ!

  Кожен ліс має певну екологічну та соціальну цінність. У ньому зростає, гніздиться, проживає велика кількість живих організмів, які мають право на життя, як і людина. Цінність полягає в наявності рідкісних видів, угруповань.

   Сертифікація лісового господарства України поряд з іншими вимогами щодо його ведення вимагає виявлення та збереження особливо цінних лісів. Збереження таких лісів – принцип ведення лісового господарства за схемою Лісової Наглядової Ради (FSC).

   Нещодавно працівники Летичівського лісгоспу  провели основні науково-дослідні роботи з виявлення локалітетів рідкісних видів рослин і тварин, де згодом виділятимуться ділянки особливо цінних для збереження лісів. Відбулося навчання з працівниками державної лісової охорони в розрізі лісництв щодо польової ідентифікації потенційно можливих видів рідкісної фауни і флори,  що можуть зустрічатися у лісах Летичівського та Деражнянського району. Для цього використовувалися описи рідкісних видів та їх кольорові фотографії.

   За час роботи  та польового обстеження лісів було визначено цілу низку рідкісних видів тварин та рослин, до складу яких увійшли такі, що занесені до Червоної книги України. Серед рідкісних тварин у наших лісах зустрічаються: лось, видра річкова, лісовий тхір та мишівка, сірий журавель, чорний лелека, нерозень, малий підорлик, чорний шуліка, лучний лунь, звичайна мідянка, золотий карась, великий дубовий вусач, жук-олень, жук-самітник та деякі інші регіонально-рідкісні види.

   До переліку рідкісних рослин, які потребують охорони, увійшли: зозулині сльози, коручка морозниковидна та болотяна,  травневі зозульки та мясочервоні, звичайна гніздівка, білосніжний підсніжник, сибірські півники, черепичасті косарики, сон розкритий, лісова лілія, ведмежа цибуля, інші.

  Під час дослідних польових робіт визначено місця, де зустрічаються перераховані види в тому чи іншому лісництві. Враховуючи їх властивості та характеристики, було розглянуто головні негативні фактори і загрози у місцях їх проживання.

  Окрім рідкісних видів Червоної книги у наших лісах зустрічаються рідкісні рослинні асоціації за участю малого барвінка, плюща, ведмежої цибулі, які представляють Зелену книгу України.

  Особлива увага  – ідентифікації рідкісних видів у природі, їх біологічним властивостям, стану популяцій. Запропоновано заходи щодо їх охорони та відтворення. А всі місця знаходжень представників рідкісної фауни і флори підприємства будуть нанесені на карти лісництв.

.  Консультації з основних завдань науково-дослідних робіт  надав науковий співробітник Поліського філіалу УкрНДІЛГА  І.Т.Гулик.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.

Dikij_horek_v_prirode_opisanie_razmnozhenie

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*