Рідкісні первоцвіти НПП «Мале Полісся»

Рідкісні первоцвіти НПП «Мале Полісся»

Первоцвіти називають першою усмішкою весни. Саме вони, ніжні та тендітні, першими відчувають ще не зовсім теплі, але вже приємні промінчики весняного сонця. Анемони, печіночниця, проліски, ряст, конвалія, вовчі ягоди – це неповний перелік первоцвітів, які можна зустріти на території Національного природного парку «Мале Полісся». А цибуля ведмежа (черемша) та підсніжник білосніжний – види, які охороняються на території Парку та занесені до Червоної книги України.

Так, нещодавно під час фенологічних спостережень за природою, працівниками Парку було виявлено ще два нових місця зростання цих рідкісних видів на території НПП. Для підсніжника білосніжного це вже третя популяція, яку виявили працівники парку, а для цибулі ведмежої четверта.

Звичайно прикро, що останніми роками кількість первоцвітів України значно скоротилася. Рослини, які віщують нам прихід весни, за останні десятиліття опинилися на межі зникнення.

За незаконний збір, збут та купівлю первоцвітів, статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн з конфіскацією рослини. При цьому аналогічні дії, вчинені щодо першоцвітів, які зростали в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн з конфіскацією рослини.
Також варто зауважити, що за один екземпляр незаконно добутої рослини, занесеної до Червоної книги України, передбачена відповідна компенсація за її знищення, наприклад: черемша (цибуля ведмежа) – 62грн.; шафрани (крокуси), підсніжники від 49 до 62 грн. в залежності від виду, сон трава від 37до 62 грн. в залежності від виду.

Працівники НПП повідомляють, що зривання чи знищення рослин на території Парку є правопорушенням. Згідно чинного законодавства особи, які вчинили порушення зобов’язані відшкодувати шкоду заподіяну природно-заповідному фонду.

Прес-служба  НПП “Мале Полісся”

DSC_0073 DSC_0095 DSC_0097 DSC_0114 DSC_0080 DSC_0084 DSC_0025 DSC_0067

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*