САНІТАРНІ РУБКИ ОЗДОРОВЛЮЮТЬ ЛІС

З 1 квітня по 15 червня тривав період тиші, під час якого було заборонено здійснювати заходи, як є джерелом підвищеного шуму та неспокою, зокрема, санітарні рубки лісу. І ось у лісах по всій території України, і в тому числі вДП «Летичівський лісгосп»,  відновлено санітарні рубки.

Аби відкинути спекуляції на теми безконтрольного вирубування лісів, державне підприємство «Летичівське лісове господарство» розмістило на своєму сайті перелік усіх відведених ділянок санітарних рубок. Обстеження  цих  ділянок  проведено державним спеціалізованим підприємством «Вінницялісозахист».

Масове пошкодження та всихання основних лісоутворюючих порід  змушують сьогодні проводити санітарні рубки все частіше, щоб уберегти ліс від розмноження різних шкідників та хвороб. Аби зрозуміти тривогу лісівників,  далеко в ліс ходити не треба. Побачити наслідки дії шкідників та хвороб, що призводять до масового всихання хвойних та листяних порід, можна й на узбіччі лісу, при дорозі. Першою ознакою захворювання сосни є пожовтіння хвої, що починається з верхівки крони. Такі вогняні осередки сьогодні трапляються  не лише на території одного чи двох лісгоспів, ця проблема характерна для всієї Україні та Європі. Тож, якщо хворе дерево вчасно спиляти, з нього можна ще взяти частину товарного сортименту.

Першопричина всихання й хвороб криється в  зміні еколого-кліматичних умов та зниженні рівня грунтових вод. Дерева стали вразливішими до різного виду хвороб та шкідників і  почали масово всихати. До проблеми всихання ялини згодом додалося всихання ясена й сосни.

Зараз у ДП «Летичівський лісгосп» для поліпшення санітарного стану під санітарно-вибіркові рубки заплановано  869,5 гектара ділянок, уражених хворобами та шкідниками лісу. Суцільні санітарні рубки не плануються.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.

2 1

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*