“Сатанівська Дача” – найбільший суцільний буковий лісовий масив

Лісовий заказник загальнодержавного значення «Сатанівський» входить до складу природно-заповідного фонду України.

Головне завдання місцевих лісівників – збереження та охорона природних насаджень бука віком більш як 150 років, який розташований в урочищі «Сатанівська дача». Ця бучина вирізняється унікальною пристосованістю до низької вологості та більш посушливого літа. Загалом, це найбільший суцільний буковий лісовий масив – далі на схід бук лісовий представлений лише поодинокими деревами.

З 2017 року бучину «Сатанівська дача», що має площу 212,01 га, включено до Списку Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО.

“Сатанівська Дача”  – осередок букового лісу, який зростає на території Подільської височини в межах середньої частини Товтрової гряди. Клімат тут помірно-континентальний із річною кількістю опадів від 540 до 640,0 мм, що є критичним показником для бука.

У місцевих бучинах деревний ярус формують також граб, дуб звичайний, клен гостролистий, ясен, явір і черешня. У підліску зростають бруслина європейська і бородавчаста та ліщина. Флора вирізняється значною кількістю ефемероїдів – весняних квітів, серед яких анемони дібровна і жовтецева, рясти порожнистий і бульбистий, зубниця залозиста, цибуля ведмежа та ін. Зростають тут і реліктові види – копитняк європейський і плющ.

Фауна “Сатанівської Дачі” є дуже збідненою, оскільки не містить практично жодних карпатських чи поліських видів. Тут немає великих хижих ссавців, за винятком рідкісних наскоків вовків, а копитні представлені лише козулею і диким кабаном. Доволі численними й різноманітними є рукокрилі. З птахів інтерес представляє пугач, який зрідка гніздиться на цій території. Загалом місцева фауна є характерною для центрального Поділля.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*