СЕЗОН ТИШІ ДОПОМАГАЄ ТВАРИНАМ КРАЩЕ РОЗМНОЖУВАТИСЯ

 

У період із 1 квітня до 15 червня  у лісах  забороняються будь-які заходи, що є джерелом підвищеного шуму та неспокою.

До них належать санітарна вирубка лісу, стрілянина, вибухові роботи, феєрверки, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах, використання моторних маломірних суден.

Сезон тиші – це природоохоронний захід, упроваджений для виконання  на законодавчому рівні (стаття 39 Закону України «Про тваринний світ»). Метою такого заходу є охорона ареалу існування, шляхів міграції диких тварин на час їх розмноження. Такий проект сприяє відтворенню популяції лісових звірів та птахів, забезпечуючи зростання та різноманіття, спокійний розвиток фауни в наших лісах.

Особи, які порушили вимоги Закону, будуть притягнуті до відповідальності згідно зі статтею 87 КУпАП та отримають  адміністративне стягнення у вигляді штрафу від 510   до 850 грн., а  посадові особи  – від 850   до 1190 грн.

Однак у цей період ліси та інші угіддя відвідує багато людей, тож хочеться нагадати, що відпочиваючи на природі, не слід зчиняти галас, включати гучну музику та бути особливо обережними з вогнем. Адже необачне використання вогню може стати причиною  пожежі. І тоді разом з травою згоряють птахи, які гніздяться на землі, та їхнє потомство, гине молодняк диких тварин.

 

Варто наголосити на дотриманні карантинних вимог у зв’язку зпоширенням коронавірусу COVID-19.

Залишайтеся вдома!

Бережіть природу і себе!

Прес-служба Ізяславського лісгоспу.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*