СПЕКА, ШКІДНИКИ І ПОЖЕЖІ НИЩАТЬ ЛІСИ

Через складні погодні умови, які склались на території України протягом останніх двох років – аномально жарке літо, м’які зими, відсутність достатньої атмосферних опадів у вигляді дощу та снігу  погіршився санітарний стан лісів на території України. Швидкими темпами почали всихати пристигаючі та стиглі ялинові і соснові насадження. Лісівники Ізяславщини вкрай стурбовані збільшенням кількості осередків всихання соснових насаджень, що в попередні роки не спостерігалось. Даний факт можна пояснити такими основними факторами як зниженням рівня ґрунтових вод, аномально високими температурами в літній період. Через зниження рівня ґрунтових вод  коренева система не змозі забезпечити дерево вологою і поживними речовинами, які необхідні для його росту і розвитку. Це і призводить до всихання пристигаючих та стиглих насаджень.

Аномально високі температури сприяють масовому розмноженню первинних стовбурних шкідників, які заселяють ослаблені дерева. До речі, деякі шкідники мають змогу дати дві генерації в рік. М`яка, малосніжна зима сприяє кращій зимівлі шкідників, вони не гинуть від низьких температур і наступної весни знову розпочинають масове розмноження в геометричній прогресії.

Протягом останніх двох років на території Ізяславського району і в цілому на території України  почастішали пожежів природних екосистемах, основною причиною яких є необережне і неусвідомлене поводження з вогнем населення. Аномально високі температури сприяють швидкому розповсюдженню пожеж і охоплення ними великих площ. Люди не замислюються що спалювання сміття, відходів сільськогосподарської продукції, залишення незагашеного багаття у лісі або просто кинутий недопалок можуть призвести до стихійного лиха великих масштабів. Пожежа на великій площі є не контрольованою і не передбачуваною.

Із  повідомлень засобів масової інформації знаємо, що навіть у високорозвинених країнах пожежа є стихійним лихом глобальних масштабів, яку не завжди можливо локалізувати навіть при наявності достатньої кількості сил і найсучасніших засобів пожежогасіння.

Працівники ДП «Ізяславський лісгосп» просять утриматись від відвідування зелених насаджень у пожежонебезпечний період, бути уважними і обережними при поводженні із вогнем.

Збережімо природу нашого краю разом!

Прес-служба Ізяславського лісгоспу

1

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*