Спільні навчання з ліквідації лісових пожеж

   На базі Волочиського лісництва ДП «Проскурівський  лісгосп» відбулися спільні пожежно-тактичні навчання працівників лісової охорони з працівниками9-їДержавної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС  м. Волочиська з ліквідації умовної лісової пожежі. Мета навчань – на практиці відпрацювати спільну взаємодію в ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з пожежею в лісовому масиві.

   Враховуючи те, що основною причиною виникнення пожеж у лісі є антропогенний фактор, зокрема, випалювання населенням сухої рослинності на територіях, що межують із лісовими ділянками,  необережне поводження з вогнем під час відпочинку в лісі, в ході навчання вибрано ситуацію, коли пожежа поширилася на лісові насадження внаслідок залишеного вогнища відпочивальниками в лісі.

  На навчаннях було продемонстровано умовне гасіння лісової пожежі із застосуванням власних сил, коли гасіння здійснюється працівниками лісової охорони, а також із залученням додаткових сил й техніки аварійно-рятувальної служби.

     Спільні навчання з гасіння лісових пожеж дуже важливі, адже під час тренувань можна врахувати всі нюанси та напрацювати злагоджені дії, а відтак кожна зекономлена хвилина дасть змогу швидше побороти вогонь та врятувати ліс і все живе в ньому.

     Учасники заходу справилися з  поставленими завданнями на відмінно. Завдяки чіткій та злагодженій роботі всіх підрозділів загорання швидко локалізували та ліквідували.

   На навчаннях були продемонстровані різні методи боротьби з лісовими пожежами та перевірено боєздатність спеціалізованої техніки лісівників і рятувальників, готовність особового складу до всіх необхідних дій на випадок виникнення лісових пожеж. Крім того,  відпрацьовано взаємодію та порядок організації підрозділів, які залучаються для гасіння лісових пожеж.

    Рятувальники та лісники нагадують: аби запобігти виникненню пожеж у лісових масивах, треба дотримуватися правил протипожежної безпеки. Зокрема, не можна залишати розведене вогнище без нагляду, розпалювати багаття ближче, ніж за 50 метрів до хвойного та за 25 метрів до листяного лісу, розкладати багаття поблизу сухої трави. Коли вогнище розвели, обов’язково треба спостерігати за полум’ям. Завершивши відпочинок, місце багаття необхідно засипати землею або залити водою. Якщо ви виявили в лісі незначне загоряння, спробуйте його негайно загасити за допомогою води, землі або гілки листяного дерева, поки вогонь не розповсюдився на значну площу. Якщо ж пожежа стрімко поширюється,  негайно повідомте про це працівників лісу та пожежно-рятувальну службу за номером «101».

Прес-служба Проскурівського лісгоспу.

фото 1 фото 2

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*